Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Policach

Współpraca międzynarodowa

 

 Warsztaty Adwentowe w Penkun / Niemcy/

W czwartek 30.11.17 uczniowie klasy IIBg i IIAg uczestniczyli  w warsztatach tradycji  bożonarodzeniowych  w Regionale Schule w Penkun . W przedświątecznej atmosferze młodzież polska i niemiecka miała okazję wspólnie tworzyć ozdoby świąteczne. Uczniowie zaangażowali się w wykonywanie dekoracji różnymi technikami plastycznymi. Powstawały wianki, drewniane anioły, lampiony, zawieszki choinkowe z modeliny i włóczki . Efekty pracy podziwiano na wystawie podsumowującej warsztaty. Dużym wyzwaniem dla uczestników spotkania  było wykonanie piosenki związanej  z okresem Bożego Narodzenia.  Uczniowie obu szkół poradzili sobie z zadaniem znakomicie wykonując a capella kolędy i pieśni adwentowe.

Zapraszamy do galerii

 

Polsko-niemiecki projekt " Życie średniowiecza"- Gross Pinnow 2017

W dniach 26-29.09.17 uczniowie klasy II ag i II bg wraz z nauczycielami Panią Joanną Szymczak, Panią Małgorzatą Berg, Panem Sławomirem Bączyńskim, uczestniczyli w polsko-niemieckim projekcie edukacyjnym pod nazwą : "Życie sredniowiecza".    W trwającej 14 lat współpracy ze szkołą Regionale Schule  w Penkun, był to kolejny projekt edukacyjny z zakresu historii i sztuki.  Projekt miał na celu poszerzenie wiedzy uczniów o epoce średniowiecza i życiu codziennym czterech grup społecznych: szlachty, duchowieństwa, rycerstwa, mieszczaństwa.  Uczniowie szkoły polskiej i niemieckiej  w międzynarodowych grupach przygotowywali opracowania wiedzowe i prezentacje artystyczne na temat stylu życia wybranej grupy społecznej.  Powstawały kostiumy, maski, makiety budynków, manuskrypty, sztandary i herby. Uczono się tańca dworskiego. Edukacji i kreacji towarzyszyły zajęcia rekreacyjne. Języka polskiego i niemieckiego uczono się także przy przy ognisku i w trakcie spacerów. Efekty pracy przedstawione zostały przez uczestników projektu podczas czwartkowego wieczoru uświetnionego wizytą Pani dyrektor Barbary Tasak, dyrektora Artura Zagórskiego i dyrektora Rolanda Ganskego. 

Cztery dni projektu pozwoliły młodzieży poznać się, wymienić doświadczeniami oraz uświadomić sobie, jak bardzo zróżnicowaną i ciekawą epoką było średniowiecze.

 

Warsztaty Adwentowe - Penkun listopad 2017

Warsztaty Adwentowe - Penkun listopad 2017

Życie średniowiecza

Życie średniowiecza

Programy i projekty