Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Policach

Sport

ŁARPIA SAIL FESTIWAL
XI edycja Łarpia Sail Festiwal odbyła się 22 – 23 czerwca br. – w tych dniach rozegrano również VII Regaty Towarzyskie o puchar Burmistrza Polic.
W drugim dniu drugim Festiwalu odbył się Konkurs Wiedzy o Morzu, w którym wzięli udział uczniowie ze szkół gminy Police. Swój udział również zgłosiła dorosła młodzież absolwenci szkół, a równocześnie członkowie UKŻ BRAS.
w I biegu regatowym dla jachtów Kanał Policki – Trzebież, II miejsce zdobyła załoga Kapera III, w skład której wchodzili Jakub Kobuszewski (klasa żeglarska, 2b) i Klaudia Kobu-szewska (absolwentka Gimnazjum nr 3 w Policach). W Konkursie Wiedzy o Morzu również mamy sukcesy: I miejsce zajął nasz wszechstronnie uzdolniony uczeń Jakub Kobuszewski (2b), II miejsce Ewelina Popławska (2b), III miejsce Nikola Chojnacka (klasa sportowa 3c).
W kategorii „dorośli” I miejsce zajęła Pani Marzena Popławska, przewodnicząca Rady Rodziców w Szkole Podstawowej nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Policach, II miejsce nasza absolwentka (Gimnazjum nr 3 w Policach) Klaudia Kobuszewska oraz III miejsce Magdalena Kobuszewska.
Życzymy kolejnych tak bardzo dobrych wyników za rok.
Zapraszamy do galerii poniżej.

ZAJĘCIA Z KAJAKARSTWA

W czerwcu uczniowie klas starszych - klas sportowych - 7c, 2c i 3c, trzecich 3a i 3b oraz klasy 2b żeglarskiej uczestniczyli w zajęciach z kajakarstwa. Uczniowie po zapoznaniu z zasadami bezpieczeństwa na wodzie oraz bezpiecznego korzystania ze sprzętu wodnego pływali po Łarpii w kajakach jedno i dwuosobowych. Zajęcia trwające około 2 godzin dla niektórych były kolejnym dla innych pierwszym zetknięciem się z tą dyscypliną. Pogoda nam dopisywała a wszyscy uczestnicy zajęć byli podekscytowani i zadowoleni z tak spędzonych lekcji wychowania fizycznego.

Zapraszamy do galerii poniżej.


TESTY SPRAWNOŚCIOWE DO KLAS SPORTOWYCH

Testy sprawnościowe do klas sportowych naszej szkoły odbywały się w trzech terminach - w maju i czerwcu. Uczniowie  przechodzili próby sprawności ogólnej oraz ukierunkowanej na piłkę nożną.

Zapraszamy do galerii poniżej.


FINAŁ WOJEWÓDZKI DRUŻYNOWEJ LIGI LEKKOATLETYCZNEJ

28 maja w poniedziałek odbył się w Stargardzie Szczecińskim Finał wojewódzki Szkolnej Drużynowej Ligi Lekkoatletycznej. Nasi uczniowie świetnie radzili sobie w rywalizacji a Agnieszka Wieczorek ustanowiła swój rekord w biegu na 100 m ze startu niskiego, uzyskując czas 14,23 s. Gratulacje!

Zapraszamy do galerii poniżej.


INDYWIDUALNE ZAWODY LEKKOATLETYCZNE - REJON

24 maja 2018 r. na terenie OSiR odbyły się Indywidualne Zawody Lekkoatletyczne, w których nasi uczniowie zajęli czołowe lokaty w wielu konkurencjach kwalifikując się tym samym do reprezentowania szkoły na szczeblu wojewódzkim. Gratulacje!
 

 

Zapraszamy do galerii poniżej.ROZPOCZĘCIE SEZONU ŻEGLARSKIEGO 2018

W sobotę 12 maja, uczniowie klasy żeglarskiej SP 1 z Oddziałami Sportowymi w Policach, wzięli udział w Rozpoczęciu Sezonu Żeglarskiego 2018. W ramach współpracy z UKŻ BRAS w Policach i realizowania wspólnych projektów żeglarskich nasi uczniowie uczestniczyli w uroczystości otwarcia sezonu żeglarskiego. Obecni byli także pasjonaci żeglarstwa, kibicujące im rodziny i przyjaciele oraz zaproszeni goście. 
To już kolejna wyprawa w ramach zajęć pozalekcyjnych dla uczniów. Otwarcie Sezonu Żeglarskiego to święto niemal wszystkich wodniackich dyscyplin i form rekreacji. Adepci żeglarstwa mogli zapoznać się z tajnikami tego pięknego sportu. 
Jak co roku w tym dniu przystań policka i Łarpia zakwitły żaglami. Ale nie zabrakło tu również motorowodniaków, kajakarzy, czy wioślarzy. 
Uczniowie aktywnie spędzili czas. Największą atrakcją było pływanie optymistami i kajakami po rzece, pod bacznym okiem nauczyciela geografii i opiekuna młodzieży pani Małgorzaty Berg.
Uroczystość zakończyła się pieczeniem kiełbasek i konsumpcją smacznej grochówki oraz wypieków przygotowanych przez rodziców klasy żeglarskiej.
I tym razem aura była dla nas bardzo łaskawa i wszyscy świetnie bawili się nad wodą, nie zapominając o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Zapraszamy do galerii poniżej.


GMINNO-POWIATOWA SZKLONA LIGA LEKKOATLETYCZNA

10 maja 2018 roku, na stadionie OSiR przy ul. Piaskowej odbyła się Szkolna Liga Lekkoatletyczna dziewcząt i chłopców.
Obie drużyny pod opieką p. Doroty Zagórskiej-Maryś i p. Michała Zygonia zwyciężyły na terenie gminy i powiatu i będą dalej rywalizowały na szczeblu wojewódzkim.
Gratulacje!

Zapraszamy do galerii poniżej.


TURNIEJ MIX W PIŁKĘ SIATKOWĄ

W piątek 6 kwietnia, uczniowie klas drugich i trzecich gimnazjalnych o ukierunkowaniu sportowym uczestniczyli w Turnieju Mix Piłki Siatkowej pod nazwą „4 Memoriał im. Gerharda Scherera”.
W imprezie wzięło udział 6 zespołów, cztery ze szkół polickich oraz dwa z Locknitz, które rywalizowały ze sobą w systemie „każdy z każdym”. Składy zespołów były mieszane i musiały składać się z 3 dziewcząt i 3 chłopców.
Nasza drużyna po rozegraniu wszystkich emocjonujących spotkań zajęła I MIEJSCE prezentując wysoki poziom gry.
Zwycięstwo wywalczyli:
1. Martyna Borejza 
2. Nikola Chojnacka 
3. Adam Grzesik 
4. Justyna Grzesik 
5. Jakub Kryszewski 
6. Wiktoria Mejsner 
7. Jakub Mordal 
8. Patrycja Siemieniec 
9. Agnieszka Wieczorek
10. Weronika Wrzosek
11. Dorota Zagórska-Maryś – opiekun.
Oprócz nagród rzeczowych zwycięska drużyna będzie w przyszłym tygodniu świętowała wygraną w pizzerii Corleone.

Zapraszamy do galerii poniżej.


VI edycja Turnieju Układów  Gimnastycznych przy muzyce dla szkół podstawowych

          14 marca 2018 roku w sali gimnastycznej przy ul.Traugutta 4 w Policach  odbył się VI Turniej Układów Gimnastycznych przy muzyce dla szkół podstawowych. Organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 1 im.Tadeusza Kościuszki z Oddziałami Sportowymi. Do turnieju przystąpiło łącznie 36 zawodniczek klas 4, 5, 6 oraz 7 ze szkół polickich. Po powitaniu  przez Dyrekcję szkoły zawodniczek, opiekunów, kibiców oraz rodziców turniej rozpoczął się wspólną rozgrzewką taneczną. Uczennica Szkoły Podstawowej nr 8  w Policach  Amina Larhzali poprowadziła zumbę  w ramach rozgrzewki przed turniejem. Podczas zawodów dziewczęta  z  poszczególnych poziomów klas prezentowały bardzo ciekawe i zróżnicowane układy gimnastyczne  przy wybranej do pokazu muzyce. Układy gimnastyczne składały się z  następujących elementów: mostek, waga przodem, przewroty, leżenie przewrotne, leżenie przerzutne. Oceniano również estetykę wykonania ćwiczeń, dokładność, jak również elementy dodatkowe wkomponowane w układ.

Turniej odbywał się w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze  pod czujnym okiem jury w składzie: Kamila Jamrocha, Amina Larhzali, Hanna Frąckowiak oraz Weronika Karlińska. Jury stanęło przed nie lada wyzwaniem, aby właściwie ocenić poszczególne uczestniczki. Po zakończeniu  pokazów sędziny udały się na naradę,  a w tym czasie  uczestniczki oraz  nauczycielki  dziewcząt tańczyły zumbę.

Podczas  oczekiwania na wyniki odbyło się również losowanie nagród.                

Nagrody  ufundowali:

Urząd Gminy Police

OSiR Police

Dariusz Saniewski

Tom-Mix Meble Police

DOBOSZ

Cafe Venezia Police

 PRZEMKO-Przemysław Szymczewski

Pizzeria Kredowa Police

Dziękujemy!

 

Wyniki Turnieju Gimnastycznego:

KLASY 4:

I miejsce: Pola Król - Szkoła Podstawowa nr 9 Police

II miejsce: Martyna Karpowicz –Szkoła Podstawowa nr 6 Jasienica

III miejsce: Nadia Brylińska – Szkoła Podstawowa Tanowo

KLASY 5:

I miejsce: Aleksandra Godlewska – Szkoła Podstawowa Pilchowo

II miejsce: Małgorzata Ciejak – Szkoła Podstawowa Pilchowo

III miejsce: Natalia Kaźmierowska – Szkoła Podstawowa Pilchowo

KLASY 6:

I miejsce: Michalina Morawian – Szkoła Podstawowa Pilchowo

II miejsce: Alicja Sajewicz – Szkoła Podstawowa  Pilchowo

III miejsce: Lidia Kluczek – Szkoła Podstawowa  nr 1 Police

KLASY 7:

I miejsce: Roksana Majdańska – Szkoła Podstawowa nr 5 Police

II miejsce: Julia Miszkiel – Szkoła Podstawowa nr 5 Police

III miejsce: Zuzanna Wiśniewska – Szkoła Podstawowa nr 5 Police

Serdecznie dziękujemy dziewczętom za tak aktywny udział w zawodach, a nauczycielkom wychowania fizycznego za ich przygotowanie.

Opiekun i prowadząca Turniej:

Anna Kotarska nauczyciel wychowania fizycznego SP 1 w Policach


X JUBILEUSZOWA GALA RUCHU

X Gala Ruchu, która odbyła się w sobotę, 10 marca 2018 roku w sali gimnastycznej przy ul. Traugutta 4 przeszła już do historii. Było niezwykle energetycznie, zjawiskowo, dynamicznie! Jubileuszową X Galę Ruchu, której organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Sportowymi a koordynatorem – Dorota Zagórska-Maryś, otworzył gość specjalny, Burmistrz Polic Pan Władysław Diakun. Po uroczystym otwarciu nauczycielki SP nr 1 przy ul. Traugutta 4, panie Katarzyna Niedźwiecka, Magdalena Ścisłowska i Dorota Zagórska-Maryś rozgrzały uczestników Gali tańcem w kręgu p.n. „Belgijka”.
W programie imprezy panie, panowie, młodzież i dzieci ćwiczyli w czterech blokach po 40 minut.
Pierwszą prowadzącą zajęcia Dance Aerobic była Pani Magdalena Prieditis międzynarodowy prezenter i szkoleniowiec fitness, magister wychowania fizycznego, nauczyciel tańca i choreograf, trener personalny, manager ds. szkoleń IFAA PL, członek kadry IFAA Niemcy, Nirvana Fitness National Coordinator. Właścicielka autorskiego Dance & Fitness Studio w Szczecinie ENERGIA. Laureatka konkursu Polish Top Fitness Presenter 2011, od 2000 roku stale obecna na największych scenach fitness w Polsce i za granicą. Autorka programów fitness. 
Drugi blok Zumba poprowadziła Pani Adriana Derkowska, mgr wychowania fizycznego, instruktor fitness z wieloletnim doświadczeniem, instruktor tańca i Zumba Fitness. Od dwóch lat także trener personalny i instruktor siłowni. Założycielka strony "Kobiecość w Formie", promującej aktywność fizyczną kobiet w ciąży i po porodzie. 
Kolejny blok X Gali Ruchu to trening interwałowo-obwodowy, który przeprowadziła Pani Margareta Kamelska, instruktor fitness i trener personalny. W swoich treningach stawia na jakość i efektywność, dlatego na X Gali Ruchu poprowadziła trening obwodowo-interwałowy, który 3 razy szybciej spala tkankę tłuszczową, nawet do 24 godz. po treningu. Angażuje 80% mięśni podczas gdy tradycyjny trening tylko 40%. Ponadto pomaga on w spalaniu tłuszczu z okolic, gdzie jest go najwięcej i najtrudniej się go pozbyć, czyli z brzucha, bioder i ud. 
Na zakończenie ćwiczeń odbyły się zajęcia Jogi z Panią Joanną Kmitą, która w swoich działaniach towarzyszy ludziom w ich drodze do siebie. Żyje blisko natury i zgodnie z jej rytmem. Stamtąd czerpie inspirację i energię do twórczych działań. które są ukojeniem dla ciała i radością dla duszy. 
W przerwach między blokami odbyły się konkursy z nagrodami, przeprowadzone przez sponsora Gali Ruchu Decathlon Szczecin Ustowo. Panie rywalizowały w utrzymaniu ciała w pozycji plank na czas. Zwyciężczyni wykonała to zadanie przez ponad pięć minut! Trzy najsilniejsze panie otrzymały nagrody indywidualne.
Kolejną ciekawą propozycją była możliwość skorzystania z analizatora składu ciała Tanita.
Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się kącik „Facelook – kreowanie wizerunku” prowadzony przez panią Kornelię Tomaszewską, która jako wykwalifikowana wizażystka i stylistka, spotkała się z uczestniczkami X Gali Ruchu pod hasłem " Poznać i polubić siebie". Podpowiadała indywidualnie jak dobrać strój i fryzurę do swojego wyglądu z uwzględnieniem upodobań, gustu i trybu życia, tworząc nowy niepowtarzalny styl, by czuć się wyjątkowo i zawsze dobrze wyglądać.
Uczestnicy Gali mieli też okazję skorzystać z konsultacji Fizjopomoc Medical Center. Pan Rafał Antczak udzielał porad dotyczących dysfunkcji narządu ruchu. Dla jego zespołu praca stała się pasją, dzięki której czerpią energię i motywację do działania zwracając uwagę na styl życia i zachęcając do poprawy jego jakości w każdej dziedzinie.
Atrakcją i nowością tegorocznej Gali był blender bike, gdzie każdy mógł sam zmiksować sobie jadąc na stacjonarnym rowerze shake’a ze świeżych owoców, by z przyjemnością spożyć dawkę witamin i wody tak potrzebnych ćwiczącym.
Wszyscy rodzice, którzy chcieli wziąć udział w Gali mogli zostawić swoje pociechy pod opieką wykwalifikowanej kadry Niepublicznej Szkoły Podstawowej Élan Vital, która zorganizowała dla dzieci zabawy m.in. ścieżkę sensoryczną, zabawy zręcznościowe, kącik kolorowanek.
Głównym sponsorem imprezy była jak co roku WASA, która ufundowała pieczywo żytnie i chrupkie kanapki. 
Patronat medialny sprawowały: police24.pl, Głos Szczeciński, TV Police. 
Podczas Gali zdrowy, smaczny i pięknie przygotowany catering przygotowało jak co roku NA ZDROWIE POLICE, dipy do warzyw - Restauracja Pit&Rock, 
Tradycyjnie każdy uczestnik Gali otrzymał pakiet startowy ze zdrową żywnością - chrupkie pieczywo i sandwich głównego sponsora – firmy Wasa, batonem energetycznym i torbą od firmy Decathlon, wodą ufundowaną przez firmę Tom-Mix i bananem od firmy Alfa Fruit Sp. z o.o.. 
Od 2016 roku na tablicy Gali Ruchu, każdy uczestnik sportowej zabawy mógł wpisać się na pamiątkę, a najmłodsi narysować co podpowiadała wyobraźnia .
Na podsumowaniu imprezy odbyło się losowanie atrakcyjnych nagród wśród wszystkich uczestników, ufundowanych przez szerokie grono naszych sponsorów, a każda z Pań została obdarowana tulipanem uzakupionym przez Radę Rodziców naszej szkoły.
Dziękujemy głównemu sponsorowi firmie WASA, Decathlon Szczecin Ustowo, Gminie Police, Radzie Miejskiej w Policach, CH Fala, Przedsiębiorstwu Energetyki Cieplnej w Policach, Alfa Fruit Sp. z o.o. za wieloletnią współpracę i ufundowanie nagród dla uczestników X Gali Ruchu.
Sponsorami X Gali byli również: Pani Magdalena Florek-Sapińska-sklep Marcus, Joyoga, Klub Fitnesso, Klub Biegowy Dzik, Pracownia Manu, Siłownia Tytan, Studio Fryzjerskie Montibello, Fitness Klub Multisolar, Folwark Podkowa, Champions Club, Grupa Azoty ZCH Police S.A, Flextek, Cukiernia Staromiejska, Puerebeau-Agi, Fryzjer damsko-męski Cleopatra, Pracownia Fryzjerska Look, Pizzeria Corleone, Cafe Venezia, Kwiaciarnia Arabeska, 
Wszystkim uczestnikom jubileuszowej X Gali Ruchu dziękujemy za to, że byliście z nami za Waszą dobrą energię i zaangażowanie !!! Z Waszych opinii wynika, że jesteście zmęczeni ale zadowoleni i radośni. Cieszymy się więc i my bo to był nasz cel.
Sponsorom dziękujemy za pomoc i wsparcie – dzięki Wam mogliśmy dać więcej naszym wspaniałym Galowiczkom i Galowiczom. 
Dziękujemy i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji!
Zdjęcia z X Gali Ruchu znajdziecie w galerii poniżej a album ze zdjęciami i filmy na  facebooku Gimnazjum nr 3 w Policach.


IGRZYSKA MŁODZIEŻY W MINI PIŁCE SIATKOWEJ

W dniu dzisiejszym, w sali gimnastycznej przy ul. Traugutta 4 odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej Szkół Podstawowych klas IV-VI.
Na dwóch boiskach równocześnie, swoje mecze rozgrywały drużyny dziewcząt i chłopców polickich podstawówek. Turniej wygrały drużyny SP8 - dziewczęta i SP1- chłopcy.
Gratulujemy uczniom i nauczycielom.

Zapraszamy do galerii poniżej.


MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ HOKEJA NA LODZIE

21 lutego reprezentacja dziewcząt uczestniczyła w Międzyszkolnym Turnieju Hokeja na Lodzie. Nasz sześcioosobowy skład rywalizował w dyscyplinie, z którą na co dzień się nie spotyka. Gra na lodowej nawierzchni przyniosła nie tylko wiele sportowych emocji ale także mnóstwo radości, niespodziewanych, nieplanowanych póz i śmiechu. Po rozegraniu wszystkich meczów dziewczęta zajęły drugie miejsce w Turnieju.
Gratulacje!

Zapraszamy do galerii poniżej.

ZWYCIĘSTWO W GMINNO-POWIATOWEJ PIŁCE KOSZYKOWEJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

Za nami kolejne rozgrywki w ramach Gminno-Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Reprezentacje dziewcząt i chłopców w dniach 12 i 14 grudnia, po raz kolejny zwyciężyły, tym razem w tunieju piłki koszykowej. Opiekunem chłopców był pan Michał Zygoń, dziewcząt pani Dorota Zagórska-Maryś. Obie drużyny wezmą udział w finałach wojewódzkich.
Gratulacje!

Zapraszamy do galerii poniżej.


ALTERNATYWNE LEKCJE WFu

W piątkowe przedpołudnie uczniowie klas siódmych uczestniczyli w otwarciu hali sportowej przy ulicy Siedleckiej. Po uroczystym przecięciu wstęgi nasi uczniowe rozpoczęli alternatywną lekcję WFu, projekt edukacyjny, którego inicjatorką jest lekkoatletka, medalistka mistrzostw świata, olimpijka - Monika Pyrek i Fundacja jej imienia. Ten wyjątkowy sposób edukacji ma na celu aktywizację uczestników, wspólne doświadczenie sportu w obecności instruktora i Gwiazdy Sportu z użyciem interaktywnego symulatora konkretnej dyscypliny.

Celem projektu jest pokazanie uczniom tradycyjnych form aktywności sportowej, zachęcenie ich do czynnego uprawiania sportu, poprzez wykorzystanie symulatorów będących w oczach uczniów interesującym i atrakcyjnym novum.

Alternatywną lekcję uatrakcyjniła Gwiazda Sportu - Mateusz Sawrymowicz – polski pływak, złoty medalista na 1500 metrów stylem dowolnym podczas Mistrzostw Świata 2007, gdzie ustanowił rekord Europy. Ten sportowy autorytet przybliżył uczniom proces dochodzenia do celu jakim jest mistrzostwo oraz jego pozytywny wpływ na życie. 
Zwieńczeniem spotkania było rozdanie autografów i wspólne pamiątkowe zdjęcie.

Zapraszamy do galerii poniżej.


ZWYCIĘSTWO W GMINNO-POWIATOWEJ PIŁCE RĘCZNEJ CHŁOPCÓW

23 listopada reprezentacja chłopców zwyciężyła w Gminno- Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej.  Chłopcy będą reprezentowali szkołę, gminę    i powiat w finałach wojewódzkich. 

Gratulujemy!

Zapraszamy do galerii poniżej.


ZWYCIĘSTWO W GMINNO-POWIATOWEJ PIŁCE RĘCZNEJ DZIEWCZĄT

Kolejny sukces drużyny dziewcząt, która w czwartek zwyciężyła w Gminno-Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej. Mecze rozgrywane były systemem "każdy z każdym"; 2x10 minut. Dziewczęta będą reprezentowały szkołę, gminę i powiat w finałach wojewódzkich. 

Gratulacje!

Zapraszamy do galerii poniżej.


SPOTKANIE Z REPREZENTANTKĄ POLSKI MONIKĄ MICHALIK

Multimedalistka, znakomita zapaśniczka, wybitna reprezentantka Polski Pani Monika Michalik była dzisiaj gościem w Szkole Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki z Oddziałami Sportowymi w Policach. Spotkanie z uczniami starszych klas było dobrą okazją do zaprezentowania zapasów, zasad walki, popularnych technik, przepisów i sędziowania, ale przede wszystkim mogliśmy się poznać, porozmawiać i wysłuchać opowieści o pracy nad sobą, walce ze słabościami i realizacji marzeń. Najodważniejsi uczniowie mogli też podjąć wyzwanie i zmierzyć się z panią Moniką na macie. Niezwykła osoba z niezwykłym dorobkiem: 16 krotna Mistrzyni Polski, 4 krotna Mistrzyni Europy, wicemistrzyni i Mistrzyni Świata Wojskowych, sześciokrotna medalistka Mistrzostw Świata i brązowa medalistka Letnich Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. 
Dziękujemy za spotkanie Pani Moniko.
Dziękujemy również Panu Wojciechowi Bobrowskiemu i Stowarzyszeniu Klub Biegowy „Dzik” za możliwość spotkania z Mistrzynią oraz Hulk Team Police oraz zawodnikom Igorowi Brzozowskiemu i Dominikowi Mazurowi za obecność i pomoc. Obaj zawodnicy, 27-29 października startując na Mistrzostwach Europy w Rumunii zdobyli odpowiednio w kategorii u-18 ZŁOTO i w kategorii u-21 SREBRO!

Zapraszamy do galerii poniżej.


GMINNO-POWIATOWY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

Dziś, tj.26 października 2017 roku, w godzinach przedpołudniowych reprezentacja chłopców i dziewcząt – uczniów klas sportowych 2 c i 3 c gimnazjalnych, wzięła udział w gminno-powiatowym turnieju tenisa stołowego. Chłopcy zajęli III miejsce a dziewczęta zwyciężyły i będą reprezentowały szkołę i gminę Police w finałach wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.
Gratulujemy drużynom - Nikoli, Weronice i obu Jakubom.

Zapraszamy do galerii poniżej.


FINAŁY WOJEWÓDZKIE SZTAFETOWYCH BIEGÓW PRZEŁAJOWYCH

19 października drużyny zarówno dziewcząt jak i chłopców naszej szkoły - klasy VII, II i III gimnazjalne, reprezentowały gminę Police w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Tychowie. Tam odbył się finał Sztafetowych Biegów Przełajowych, w których uczestniczyło 21 szkół z całego województwa.

Zapraszamy do galerii poniżej.MISTRZOSTWA ŚWIATA W JIU JITSU

Kolejny wielki sukces ucznia klasy sportowej – Michała Goca.

Gratulujemy!

„Byłem na zawodach w Czarnogórze na Mistrzostwach Świata w dniach od 22.09 do 25.09.2017 r., na których zająłem 4 miejsce. Podróż w obydwie strony była długa. Było bardzo fajnie i wesoło. Poznałem wiele nowych osób z różnych stron świata m.in. Z Arabii Saudyjskiej, Grecji, Rosji, Ukrainy, USA. Bardzo się cieszę, że mogłem brać udział i zawalczyć o Puchar Świata. Zdobyłem dodatkowe doświadczenie w swojej dyscyplinie sportu jakim jest Brazylijskie Jiu Jitsu. Dziękuję mojemu trenerowi Tomaszowi Pilarskiemu za przygotowanie mnie do zawodów oraz moim kolegom z klubu Energy Gold Team Police”.

M.G.

Zapraszamy do galerii poniżej.


GMINNO-POWIATOWE SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

 

Dnia 3 października 2017 roku na polanie za Szkołą Podstawową nr 8 w Policach odbyły się Gminno-Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe.  

 

O godzinie 13.30 wystartowały sztafety dziewcząt i chłopców szkół podstawowych w ramach Igrzysk Dzieci rocznik 2005 i młodsi.

Po nich, około godziny 14.15 odbył się sztafetowy bieg dziewcząt i chłopców szkół podstawowych i gimnazjalnych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej rocznik 2002-2004.

Nasza szkoła w starszych rocznikach zajęła I miejsce w kategorii chłopców i II miejsce w kategorii dziewcząt.

Zapraszamy do galerii poniżej.


 

VIII OTWARTE MISTRZOSTWA POLIC w KAJAKARSTWIE TURYSTYCZNYM

W dniu 16 września 2017 roku w sobotę, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Policach - klasy żeglarskiej 2b i sportowej 3c /Gimnazjum nr 3/ , wzięli udział w VIII Otwartych Mistrzostwach Polic w Kajakarstwie Turystycznym pod bacznym okiem i opieką wychowawczyni 2b Pani Małgorzaty Berg. W uroczystości i zawodach wzięli udział pasjonaci żeglarstwa, kibicujące im rodziny i przyjaciele oraz zaproszeni goście. To już kolejna wyprawa w ramach zajęć pozalekcyjnych dla gimnazjalistów. Jak co roku w tym dniu przystań policka i Łarpia zakwitły jednostkami pływającymi. Nie zabrakło tu również motorowodniaków, a przede wszystkim kajakarzy, przecież to ich święto. Największą atrakcją było pływanie kajakami po rzece w ramach następujących konkurencji: Wyścigi młodzieżowe. – Mistrzostwa Gimnazjów Gminy Police oraz Wyścig o Mistrzostwo Polic – V Memoriał im. Piotra Budisa. Jedyną młodzieżową osadą byli nasi uczniowie-Kuba Kryszewski i Bartłomiej Owczyński z klasy 3c, którzy przepłynęli dystans prawie 8 kilometrów! BRAWO! Po wyczerpujących zawodach, Mistrzostwa zakończyły się pieczeniem kiełbasek i konsumpcją smacznych wypieków przygotowanych przez młodzież i rodziców klasy żeglarskiej. I tym razem aura była dla nas bardzo łaskawa dzięki czemu wszyscy się świetnie bawiliśmy nad wodą.

Jesteśmy przecież Mistrzami!!

Zapraszamy do galerii poniżej.


V IGRZYSKA SPORTOWE

Wrześniowa inauguracja sportowego roku szkolnego to kolejna, piąta edycja Igrzysk Sportowych. Impreza zgromadziła całą społeczność szkolną, podczas której wszyscy uczniowie i nauczyciele bawili się i konkurowali w duchu sportowym między innymi w turnieju piłkarskim, siatkarskim, sztafetach z zadaniami, Nordic Walking czy skoku w dal. Tegoroczną nowością Igrzysk była rywalizacja uczniów i nauczycieli w sztafecie z kijami oraz meczach piłkarskich. Uczniowie próbowali również swojego szczęścia w loterii Lotto z nagrodami i sprawdzali swoją wiedzę rozwiązując Quiz olimpijski. Inicjatywa ta zorganizowana i prowadzona przez nauczycieli wychowania fizycznego pozwoliła nie tylko na wspólną zabawę, ale również zintegrowała wszystkich już na początku nowego roku szkolnego. 

Dzięki współpracy z rodzicami uczniowie mogli rozsmakować się w przepysznych ciastach, a zmęczeni ugasić pragnienie. Młodzież zajadała się także kiełbaskami upieczonymi na grillach, ufundowanymi przez Radę Rodziców. Za obie inicjatywy serdecznie dziękujemy!
Było wiele zabawnych sytuacji, które wprowadziły radosną atmosferę, a także trochę turniejowej rywalizacji oczywiście w duchu fair play.
Dziękujemy wszystkim za wspaniałą, wspólną zabawę.

Zapraszamy do galerii poniżej.

ŁARPIA SAIL FESTIWAL

ŁARPIA SAIL FESTIWAL

ZAJĘCIA Z KAJAKARSTWA

ZAJĘCIA Z KAJAKARSTWA

TESTY SPRAWNOŚCIOWE DO KLAS SPORTOWYCH

TESTY SPRAWNOŚCIOWE DO KLAS SPORTOWYCH

FINAŁ WOJEWÓDZKI DRUŻYNOWEJ LIGI LEKKOATLETYCZNEJ

FINAŁ WOJEWÓDZKI DRUŻYNOWEJ LIGI LEKKOATLETYCZNEJ

INDYWIDUALNE ZAWODY LEKKOATLETYCZNE - REJON

INDYWIDUALNE ZAWODY LEKKOATLETYCZNE - REJON

ROZPOCZĘCIE SEZONU ŻEGLARSKIEGO 2018

ROZPOCZĘCIE SEZONU ŻEGLARSKIEGO 2018

GMINNO-POWIATOWA SZKLONA LIGA LEKKOATLETYCZNA

GMINNO-POWIATOWA SZKLONA LIGA LEKKOATLETYCZNA

TURNIEJ MIX W PIŁKĘ SIATKOWĄ

TURNIEJ MIX W PIŁKĘ SIATKOWĄ

X JUBILEUSZOWA GALA RUCHU

X JUBILEUSZOWA GALA RUCHU

IGRZYSKA MŁODZIEŻY W MINI PIŁCE SIATKOWEJ

IGRZYSKA MŁODZIEŻY W MINI PIŁCE SIATKOWEJ

MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ HOKEJA NA LODZIE

MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ HOKEJA NA LODZIE

ALTERNATYWNE LEKCJE WFu

ALTERNATYWNE LEKCJE WFu

SPOTKANIE Z REPREZENTANTKĄ POLSKI MONIKĄ MICHALIK

SPOTKANIE Z REPREZENTANTKĄ POLSKI MONIKĄ MICHALIK

GMINNO-POWIATOWY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

GMINNO-POWIATOWY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

MISTRZOSTWA ŚWIATA W JIU JITSU

MISTRZOSTWA ŚWIATA W JIU JITSU

GMINNO-POWIATOWE SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

GMINNO-POWIATOWE SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

V IGRZYSKA SPORTOWE

V IGRZYSKA SPORTOWE

Programy i projekty