Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Policach

Wolontariat

Znalezione obrazy dla zapytania wośp 27 finał MAŁA GRAFIKA

27 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Nasza szkoła po raz 3 zorganizowała finał WOŚP. Jako sztab zebraliśmy kwotę 20 501, 15 zł 5 € i 20 koron. Jest to wynik wielu działań, które podjęliśmy, aby zagrać jak najlepiej:

2419,42 – piątek z babeczką i loteria fantowa

3001,15 - stoisko w MOK-u

1289 - wpłata z SP 8 budynek na Tanowskiej

13791,58 - XVIII TURNIEJ OLDBOJÓW

Serdecznie dziękujemy Panu Dyrektorowi Arturowi Zagórskiemu, Pani Anecie Michalskiej, Pani Marlenie Momot, Pani Magdalenie Ścisłowskiej i Pani Beacie Petrykowskiej!!!

Dziękujemy wszystkim Wolontariuszom za zaangażowanie, pyszne wypieki a szczególne podziękowania kierujemy do  Pani Moniki Urbaniak.

W tym miejscu pragniemy podziękować sponsorom naszego WOŚPo - lotku, wielkie dzięki dla: p. Adama Sobczyka i firmy DQ – PP oraz dla  Starostwa Polickiego.

JAKO SZTAB i WOLONTARIUSZE JESTEŚMY #MuremZaOwsiakiem

 


 

Podobny obraz

 

Przed nami 27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Gramy po raz 3 !!! 

Już dziś zapraszamy Was serdecznie do wspólnego świętowania. 

W tym roku odbędzie się  WOŚPo - lotek - cena 3 zł (każdy los wygrywa) i piątek z babeczką (babeczki w cenie 2 zł). Czekamy na Ciebie przy szatni.

 

Nie może Was zabraknąć  -  11 stycznia 2019 od godziny 8:45 na kazdej przerwie!!!

 

GRAMY DLA DZIECI MAŁYCH I BEZ FOCHA

na zakup sprzetu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych!!!

 

POMAGANIE JEST DZIECINNIE PROSTE !!!

 

 


Znalezione obrazy dla zapytania adopcja na odległość

Adopcja na Odległość - program pomocy w kształceniu najbardziej potrzebujących dzieci i młodzieży z krajów misyjnych. Program Adopcji na Odległość rozpoczął się w Salezjańskim Ośrodku Misyjnym w kwietniu 2001 roku pod hasłem: "Dajmy dziecku szansę nauki". Z programu korzystają dzieci i młodzież, którym rodzice nie są w stanie zapewnić edukacji, a często także zaspokoić ich podstawowych potrzeb. Są to głównie sieroty i półsieroty, w wieku od 6 do 25 lat, z Afryki, Ameryki Łacińskiej, Azji i Europy.

Opiekunowie adopcyjni z kraju i zagranicy deklarują co najmniej roczne wsparcie swoich podopiecznych. Przesłane przez nich pieniądze pozwalają wyposażyć uczniów w podręczniki, przybory szkolne, mundurki, opłacić im lub wspomóc w opłaceniu czesnego, oraz zapewnić odpowiednie zaplecze umożliwiające naukę: zakup ubrań, dożywianie. Często wspierane są też rodziny uczniów.

Nasza szkoła we wrześniu po raz drugi przystąpiła do programu Adopcyjnego. Dostaliśmy pod swoją opiekę Emmanuela Kimani Jone.

Emmanuel napisał do nas świąteczny list:

Drodzy Sponsorzy!

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Jestem Emmanuel. W tym roku byłem w klasie 7, zdałem ją z dobrymi wynikami. Dostałem 277 punktów na egzaminie końcoworocznym. Jestem bardzo wdzięczny za Wasza dobroć okazaną mi. Dziękuję za pomoc finansową przy opłacaniu szkoły. Niech Bóg Wam to wynagrodzi. Mam nadzieję, że u Was wszystko w porządku. Modlę się za Was. Najlepsze życzenia na tę ważną ucztę Wigilijną. Niech Jezus ześle na Was łaskę.

Mam nadzieję, że pozostaniecie w wierze i miłości Boga.

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego 2019 Roku.

Z wyrazami wdzięczności!

Emmanuel  Kimani Jone

List na dole strony!!!

Roczny koszt adopcji Emmanuela wynosi 100 $. Opłaciliśmy Jego adopcję z piątku z babaczką kiedy zbieraliśmy fundusze na Szlachetną Paczkę.  Pieniądze te zostały przekazane Siostrą Felicjanką  w Szczecinie !!!


Znalezione obrazy dla zapytania gazeta clipart

Napisali o nas:)

 

W grudniowym numerze gazety Projekt Police znaleźliśmy artykuł opisujący nasze Szkolne Koło Wolontariatu  "Anioły ze Szkoły". Dziękujemy za ciekawy artykuł i propagowanie ideii wolontariatu.

Zapraszamy do galerii


Znalezione obrazy dla zapytania człowiek jest wielki mały napis

IV GALA WOLONTARIATU

 

Dnia 08.12.2018r. na IV Gali Wolontariatu - Razem Możemy Więcej  wyróżnione zostało  Szkolne Koło Wolontariatu "Anioły ze Szkoły"  w kategorii  DZIAŁALNOŚĆ PLACÓWEK OŚWIATOWYCH W ZAKRESIE WOLONTARIATU I AKTYWNOŚCI SPOŁECZNEJ

Serdecznie gratulujemy!!!!

            Dziękuję Moim Wolontariuszom - Hanna Bochen

Gratulujemy również starszym kolegom i  opiekunowi!

 


 

Znalezione obrazy dla zapytania szlachetna paczka opis akcji

7.12. 2018 r. akcja Szlachetnej Paczki w naszej szkole w budynku przy ulicy Sikorskiego 8 dobiegła końca. Było to spektakularne zakończenie – efekt prawie miesiąc trwającej akcji przerósł oczekiwania wszystkich. Nasi wolontariusze uwijali się jak mrówki w działaniach, mających na celu angażować całą naszą społeczność do udziału w akcji. Nasze Anioły ze Szkoły pokazały, że są grupą dobrze zorganizowaną  i doskonale wiedzą jak rozszerzyć swoją działalność na wszystkich uczniów naszej szkoły. Nie bójmy się mówić przy tej okazji o pieniądzach, które uczniowie, rodzice i nauczyciele zainwestowali w nasze wypieki podczas Piątku z Babeczką – dzięki dobrym sercom (i trochę łakomstwu) oraz kweście do puszki udało nam się zebrać 920 zł ! Mamy również anonimowego sponsora i darczyńcę który kupił narożnik i buty. 

Wspaniale było oglądać Was – naszych uczniów cierpliwie i z prawdziwą radością przynoszących kolejne produkty. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że wielu z Was i Waszych rodzin często boryka się z problemami, ale mimo tego potraficie się dzielić tym co macie i to jest najpiękniejsze doświadczenie w życiu każdego człowieka. Kochani przynosiliście też rzeczy, których nie było na naszej liście i to dla nas Wychowawców jest najlepszym dowodem na to, jakimi ludźmi się stajecie: hojnymi i bezinteresownymi…to jest wielki powód do dumy i za to dziękujemy.

Dziękujemy Wychowawcom, Dyrekcji i wszystkim Pracownikom Szkoły!!!!

 

Znalezione obrazy dla zapytania hospicjum królowej apostołów police

 

 

    Już na początku grudnia Anioły zabrały się za pisanie świątecznych kartek z życzeniami. Kartki te trafią do podopiecznych Hospicjum Królowej         Apostołów w Policach.


 

 

Znalezione obrazy dla zapytania miś maskotka mały obraz

„Miś o smutnych oczach”  – to akcja mająca na celu zbiórkę maskotek dla dzieci przebywających w szpitalu na Unii Lubelskiej. W naszej szkole zbiórka odbywała się przez trzy tygodnie. Zebraliśmy niewiarygodną ilość pluszaków, puzzli, książek.

Serdecznie dziękujemy grupie Słoneczka i Tropiciele z Przedszkola nr 1 „Calineczka” w Policach.

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy tak hojnie wsparli naszą akcję.

 


Znalezione obrazy dla zapytania szlachetna paczka

Wolontariat  

zaprasza Was serdecznie na „Piątek z Babeczką" który odbędzie się:

16.11.2018

W tym dniu będziemy sprzedawać na przerwach przy szatni słodkości w cenie 1.50 za sztukę.

Dochód przeznaczymy na wsparcie Rodziny ze Szlachetnej Paczki!!!

   


Znalezione obrazy dla zapytania wszystkich świętych

Listopad- czas zadumy i wspomnień …

Są w życiu dni słoneczne, radosne i szczęśliwe, a także te pełne zadumy i smutku. Do tych drugich na pewno należy zaliczyć pierwsze dni  listopada, kiedy to przychodzimy na cmentarze, zapalamy znicze, składamy kwiaty,  wspominamy, tęsknimy.  Dzień Zaduszny, jak żaden inny, skłania do myśli o przeszłości. Wspominając Nieobecnych, tęskniąc za tymi, którzy odeszli, myślimy też o trwaniu i przemijaniu, sensie ludzkiego życia, o wspólnym, ludzkim losie. Śmierć jest doświadczeniem, które czeka nas wszystkich. Zaabsorbowani codziennością nie zastanawiamy się nad tym zbyt często. Święto Zmarłych to dobry moment na refleksje, także nad własnym życiem, nad przeszłością, teraźniejszością i przyszłością. W ten jeden jakże ważny dzień, warto i trzeba odwiedzić zapomniane przez rok cmentarze, przystanąć, pomyśleć o bliskich, o znajomych, sąsiadach, z którymi już się nie spotkamy, zapalić znicz i zanurzyć się w modlitwie za nich. 
Zmarli żyją w naszych sercach, we wspomnieniach.  Pojawiają się też czasem w naszej pamięci w trudnych chwilach, gdy tak potrzebne byłoby wsparcie najbliższych, którzy niegdyś nas kochali. Za ich ziemski trud, starania, miłość jaką nas otaczali, możemy ofiarować im tylko jedno – wdzięczność i pamięć, dlatego tak ważne jest kultywowanie zwyczajów związanych z Dniem Wszystkich Świętych i Zaduszkami, uczenie i przekazywanie tej tradycji najmłodszemu pokoleniu.

Mając to na uwadze szkolne koło wolontariatu wybrało się na cmentarz w Parku Staromiejskim. Wolontariusze porządkowali groby, grabili liście, zapalali znicze i modlili się.


Znalezione obrazy dla zapytania nocka w szkole

Nocka w szkole

W ramach podziękowania za udział w akcji na rzecz p. Marcina Smolińskiego, pani Hania Bochen wspólnie z panią Anetą Partka – Mańke zaprosiły wolontariuszy na wspólne nocowanie w szkole 28.09. Uczestnicy zabawy stawili się wyposażeni w śpiwory, karimaty, poduszki i pidżamy. Wszystko to jednak okazało się zbędne bo nikt tej nocy nie zmrużył oka. Wolontariusze nie tylko grali w gry ruchowe i jedli pizzę. W czasie przerwy na późną kolację obejrzeli film „Osobliwy dom Pani Perigrine”. Uczniowie umilali sobie wspólny czas grami towarzyskimi lub po prostu rozmowami.

 


Obraz może zawierać: 10 osób, uśmiechnięci ludzie

Szkolne koło wolontariatu „Anioły ze szkoły” w tym roku szkolnym bardzo wcześnie rozpoczęły swoją działalność od dużej akcji na rzecz zbiórki pieniędzy mającej wspomóc bardzo drogie leczenie pana Marcina Smolińskiego, który cierpi z powodu glejowego guza mózgu. Nasi wolontariusze wsprali akcję dnia 14.09 organizując Piątek z Babeczką. Tego dnia na ręce Pani Bochen, opiekuna naszych wolontariuszy, dostarczono ponad 500 babeczek co jest dotychczasowym rekordem . Koniecznie musimy wspomnieć o uczennicy klasy V b Marysi Feretyckiej, która specjalnie na ten dzień przygotowała ponad 100 babeczek – DZIĘKUJEMY!!!

 Oprócz zakupienia babeczki,  uczniowie naszej szkoły mogli wziąć udział w loterii fantowej, gdzie główną nagrodą była hulajnoga – którą zdobył Adrian Krzoski z klasy Vb. Dziękujemy również naszemu sponsorowi, Adamowi Sobczykowi, bez jego wsparcia loteria fantowa nie mogłaby się odbyć. Nasi uczniowie po raz kolejny pokazali wszystkim, że serca mają tak samo wielkie jak apetyt na wypieki naszych wolontariuszy.

Dnia 16.09 w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach odbył się koncert charytatywny, gdzie wszyscy Policzanie mogli wesprzeć sprawę pana Smolińskiego. Również tego dnia Anioły ze szkoły stanęły ze swoim stoiskiem i sprzedawały wypieki mam i babć.  Łącznie udało nam się zebrać 3 613, 96 złotych. Kolejny sukces zapowiadający wspaniały rok pracy naszych wolontariuszy.

 

 


 
 

Wolontariusze w roku szkolnym 2018/2019

KLASA 5 A

Karnicka Oliwia

Nowacka Zuzanna

Polak Roksana

Ptasznik Nicolas

Urbaniak Aleksandra

Żurawski Miłosz

 

KLASA 5 B

Hasior Fabian

Kacprzak Patryk

Karczmarczyk Alex

Korpak Kacper

Krzoski Adrian

Kucharczyk Tatiana

Myłka Wiktor

Rokicka Judyta

Stupieńko Nikodem

Szelachowski Jakub

Wrzeszcz Wiktoria

 

KLASA 5 C

Barczyńska Paulina

Dudek Emilia 

Kabecki Julian

Karaszewski Dawid

Kordalska Maja

Łukaszewska Weronika

Mańkowska Nikola

Pomianowska Wiktoria

Sobczyk Małgorzata

Zielińska Michalina

 

KLASA 6 A

Chmielewska Wiktoria

Gorczyca Ida

Jaz Wiktoria

Karaś Julia

Matusiak Bartosz

Stupieńko Karina

Szarszewska Martyna

Sząszor Martyna

Szydłowska Bianka

 

KLASA 6 B

Baczul Bartosz

Bochenek Aleksandra

Cichorek Gabrysia

Garbaciak Dominika

Grejner Noemi

Łukasik Anna

Pleskacz Emilia

Runo Amelia

Wrzosek Mateusz

 

 

 

 

 

 

 

List od Emmanuela

List od Emmanuela

Artykuł w gazecie

Artykuł w gazecie

Anioły ze Szkoły:)

Anioły ze Szkoły:)

Gala Wolontariatu 2018

Gala Wolontariatu 2018

Szlachetna Paczka

Szlachetna Paczka

Kartki świąteczne dla hospicjum

Kartki świąteczne dla hospicjum

Miś o smutnych oczach

Miś o smutnych oczach

Porządkowanie grobów

Porządkowanie grobów

Koncert dla Pana Marcina

Koncert dla Pana Marcina

Nocka w szkole

Nocka w szkole

ZAŁĄCZNIKI:

								

Program Szkolnego Koła Wolontariatu

Utworzono dnia 18.10.2017, 14:50

Programy i projekty