Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Policach

Wolontariat

 

Podobny obraz

 

 

„Dobro. Im więcej go dajesz tym więcej dostajesz”

Dziękuję wszystkim WOLONTARIUSZOM za rok ciężkiej pracy. Dziękuję za zaangażowanie, wielkie serce, poświęcony czas.

Życzę miłych wakacji i do zobaczenia we wrześniu!!!!

Opiekun Hanna Bochen


Akcje charytatywne Szkolnego Koła Wolontariatu „Anioły ze szkoły” w roku szkolnym 2017/2018:

 • Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca  
 • Marzycielska Poczta
 • „Paczka dla zwierzaczka”
 • I Ty zostań św. Mikołajem”
 • Wietrzenie szaf”
 • „Zostań Świętym Mikołajem
 • „Szlachetna Paczka”
 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
 • Zbiórka pieniędzy na leczenie P. Małgorzaty Dyszkant
 • Pola nadziei
 • „Adopcja na odległość”
 • Loteria fantowa - wsparcie Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Policach
 • Piątek z babeczką

W czasie tego roku szkolnego wsparliśmy osoby prywatne, fundacje, hospicjum na łączną kwotę 25 689 zł


LOTERIA FANTOWA

"ZWIERZOLOTEK"

Szkolne Koło Wolontariatu "Anioły ze Szkoły" podczas loterii fantowej ZWIERZOLOTEK, która odbyła się podczas festynu z okazji Dnia Dziecka 9 czerwca 2018r, uzbierało kwotę 2000,91 zł. Bardzo dziękujemy uczniom naszej szkoły za wsparcie nas fantami oraz za tak liczne przybycie i zakup naszych losów. Szczególne podziękowania kierujemy dla p.Michała Zygonia za ufundowanie koszulki POGONI, dla p. Marleny Momot i folwarku PODKOWA za ufundowanie wejść do MINI ZOO oraz dla głównego sponsora p. Adama Sobczyka za ufundowanie piłek i słodyczy oraz HOVERBOARDA - nagrody za miejsce I.
 
Główną nagrodę zdobyła rodzina Państwa Puchtów, którzy wykazali się niezwykłą hojnością i kupili 304 losy, których ilość pozwoliła im na wygranie HAVERBOARDA.
Miejsce II z ilością losów 255 zdobyła Klaudia Makuchowska z Mamą. Panie otrzymały koszulkę POGONI - im również dziękujemy za hojne wsparcie.
 
Naszym celem była zbiórka funduszy, które przekażemy Towarzystwu Opieki nad Zwierzętami w Policach już w przyszłym tygodniu.
 
Dziękujemy uczniom, sponsorom i całej społeczności szkolnej Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Policach.

               Znalezione obrazy dla zapytania adopcja serca

Adopcja na Odległość - program pomocy w kształceniu najbardziej potrzebujących dzieci i młodzieży z krajów misyjnych. Program Adopcji na Odległość rozpoczął się w Salezjańskim Ośrodku Misyjnym w kwietniu 2001 roku pod hasłem: "Dajmy dziecku szansę nauki". Z programu korzystają dzieci i młodzież, którym rodzice nie są w stanie zapewnić edukacji, a często także zaspokoić ich podstawowych potrzeb. Są to głównie sieroty i półsieroty, w wieku od 6 do 25 lat, z Afryki, Ameryki Łacińskiej, Azji i Europy.

Opiekunowie adopcyjni z kraju i zagranicy deklarują co najmniej roczne wsparcie swoich podopiecznych. Przesłane przez nich pieniądze pozwalają wyposażyć uczniów w podręczniki, przybory szkolne, mundurki, opłacić im lub wspomóc w opłaceniu czesnego, oraz zapewnić odpowiednie zaplecze umożliwiające naukę: zakup ubrań, dożywianie. Często wspierane są też rodziny uczniów.

Nasza szkoła po raz drugi przystąpiła do programu Adopcyjnego. Tym razem dostaliśmy pod swoją opiekę Emmanuela Kimani Jone.

Emmanuel napisał do nas list, w którym się przedstawił, opisał swoją sytuację i podziękował za wsparcie.

Roczny koszt adopcji Emmanuela wynosi 100 $. Podczas ostatniego „Piątku z babeczką” udało nam się zebrać kwotę 287 zł – co daje w przybliżeniu 80 $. Pieniądze te zostały wpłacone na konto Sióstr Felicjanek w Szczecinie i stamtąd powędrują do Sióstr mieszkających w Kenii i do Emmanuela.Pozostałą kwotę postaramy się uzbierać jak najszybciej!!!


Znalezione obrazy dla zapytania jestem chcę pomagam

Tydzień Wolontariatu w ramach Miesiąca Życzliwości to kolejna akcja Aniołów ze Szkoły.

Wolontariusze  zapoznawali całą społeczność szkolną z działaniami które podejmują  w ciągu roku.

W poniedziałek braliśmy udział w kolejnej akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy „Nie bij mnie kochaj mnie”. Poznaliśmy historię Misia, dzieci bandażowały maskotki, naklejały plastry. Tak przygotowane Misie zostaną rozniesione po Starych Policach 25 maja w ramach kolejnej nocki w szkole.

We wtorek był Dzień Dobrych Uczynków. Na terenie szkoły wolontariusze ukryli serca z wypisanymi dobrymi uczynkami. Trzeba było znaleźć swoje serce i spełnić dobry uczynek który był na nim napisany.

Środa to dzień w którym można było zapoznać się z pracą wolontariuszy.

W czwartek przez cały dzień przy świetlicy działała Szkolna Skrzynka Życzeń i Pozdrowień. Uczniowie przesyłali sobie życzenia, dobre i miłe słowa. Było mnóstwo listów i dobrych życzeń.

W piątek po raz kolejny zaprosiliśmy całą szkołę na „Piątek z babeczką”. Tym razem zbierane pieniądze w kwocie 287 zł przelaliśmy na konto Misji, aby wesprzeć akcję „Adopcja na odległość – mój szkolny kolega z Afryki”.

Przez cały tydzień trwała akcja „Cichy przyjaciel”. Uczniowie w klasach losowali osobę której starali się sprawić radość, napisać coś miłego, lub podarować jakiś drobiazg.

Konkurs plastyczny „Tak widzę WOLONTARIAT” pokazał jak uczniowie postrzegają wolontariat i wolontariuszy.

Tydzień wolontariatu już za nami. Dziękuję wszystkim moim Aniołom za przygotowanie i zaangażowanie.

Miesiąc Życzliwości trwa nadal=O)


Znalezione obrazy dla zapytania pola nadziei

Pola nadziei – tu zakwita dobro

ŻONKIL w czasach starożytnych był symbolem nadziei na nowe życie – odrodzenie. W tradycji chrześcijańskiej żonkil symbolizuje triumf poświęcenia nad egoizmem, miłości nad śmiercią, miłości niebiańskiej nad ziemską.

 "Pola Nadziei” to program stworzony przez Fundację Marie Curie Cancer Care z Edynburga w Wielkiej Brytanii, pomagającą nieuleczalnie chorym na raka. Celem akcji jest zbiórka na rzecz podopiecznych hospicjów, a także zwrócenie uwagi na ideę opieki hospicyjnej.

        „Anioły ze szkoły” po raz kolejny włączyły się do akcji. Sprzedawaliśmy żonkile na ulicach Starych i Nowych Polic, a także w Urzędzie Gminy Police. Nasz korowód był barwny i kwiatowy, przyciągał uwagę mieszkańców naszego miasta. Dzięki hojności Policzan, a także wspaniałej pracy wolontariuszy udało nam się zebrać kwotę 667, 21 zł.


FESTYN RODZINNY DLA NATALII

Podczas dzisiejszego Festynu Rodzinnego dla Natalii Krawczyk zorganizowanego przez Koncerty Charytatywne w Policach uzbierano ponad 40.000 zł! 
Swoją cegiełkę do tego pięknego przedsięwzięcia dołożyli także nasi wolontariusze pod opieką Pani Marleny Momot, którzy zorganizowali loterię fantową, a dziewczynki z 7c i 7a robiły wszystkim chętnym najróżniejsze warkoczyki.
To kolejny wspaniały gest wielu dobrych serc pokazujący, że "Razem Możemy Więcej".

 

 


PIĄTEK Z BABECZKĄZnalezione obrazy dla zapytania babeczka grafika

23.02.2018 r. Anioły ze szkoły po raz kolejny  zaprosiły wszystkich uczniów na "Piątek z babeczką". Tym razem zbieraliśmy fundusze na leczenie policzanki Pani Małgorzaty Dyszkant.

Zebraliśmy kwotę 622 zł która została przekazana przedstawicielowi Komitetu Zbiórki Publicznej.

Dziękujemy Wolontariuszom i ich Rodzicom za pyszne babeczki, a Wam za hojne wsparcie!!!

Dziękujemy również Pani Małgosi Sibickiej i całej grupie Tropiciele za przyłączenie się do akcji!!!


KONCERT CHARYTATYWNY DLA OSKARA I JASIA

17 lutego w Miejskim Ośrodku Kultuty w Policach odbył się już VII Koncert Charytatywny, podczas którego zbierano pieniądze na leczenie i rehabilitację Oscara i Jasia. Wolontariusze klas drugich i trzecich gimnazjalnych przygotowali loterię fantową i pomagali przy licytacjach na rzecz potrzebujacych chłopców. Pomagali w obsłudze fotobudki oraz asystowali podczas strzyżenia przez Daniela Trauta, rekordzisty Polski w strzyżeniu na czas.
Łączna kwota zebrana podczas Koncertu wyniosła 46 859,80!

Zapraszamy do Galerii.


WOŚP - XVII ORKIESTROWY TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ OLDBOJÓW

W XVII Orkiestrowym Turnieju Halowej Piłki Nożnej Oldbojów 10 drużyn i ponad 100 piłkarzy zagrało dla najmłodszych - dla wyrównywania szans w leczeniu noworodków. Turniej odbył się w hali sportowej SP nr 8 w Policach.  W tym roku udało się zebrać rekordową kwotę 11 793, 93 zł. Organizatorem Turnieju był pan Artur Zagórski.

Zapraszamy do Galerii.


26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

 

Nasz szkoła już po raz drugi dołączyła się do grania z WOŚP, nasz finał odbył się 5. 01.2018 r. W tym roku dochód z Wielkiej Orkiestry będzie przeznaczony na wyrównywanie szans noworodków.

Tym razem główną atrakcją wydarzenia była licytacja fantów, która miała miejsce na sali gimnastycznej, przeplatana występami naszych uczniów (gościnnie wstąpiła grupa Tropiciele z zaprzyjaźnionego przedszkola Calineczka). Licytacja była czymś, z czym przyszło nam się zmierzyć po raz pierwszy: było dużo śmiechu, a niektóre fanty: jak plakat z filmu Happy Olo z podpisem pana Aleksandra Dobry spotkał się z dużym zainteresowaniem licytujących. Dziękujemy licytującym uczniom, którzy niejednego dorosłego mogliby zawstydzić swoją hojnością i zaangażowaniem w sprawę.

W tym miejscu pragniemy podziękować sponsorom, dzięki, którym licytacja mogła się odbyć, wielkie dzięki dla: p. Adama Sobczyka i firmy DQ - PP, Starostwa Powiatowego Gminy Police, Urzędu Gminy Police wraz z burmistrzem Władysławem Diakunem, p. Barbarze Trzcińskiej.

Pozostałe atrakcje przygotowane dla naszych gości tego dnia to: degustacja pysznej grochówki przygotowanej przez p. Mirosławę Lis, salon fryzjerski pana Daniela Trauta, malowanie twarzy, kawiarenka, sklepik, mierzenie ciśnienia, fotobudka.

I teraz najważniejsze: pomimo mniejszej niż rok temu frekwencji, udało nam się wspólnymi siłami pobić zeszłoroczny rekord i zebrać 3597 złotych.

Dziękujemy wszystkim osobom, które pomogły nam w zorganizowaniu wydarzenia: paniom dyrektor Barbarze Tasak i Danucie Uldynowicz, Teresie Chodoruk, Katarzynie Nykiel, Anecie Partyce – Mańce, Małgorzacie Martin, Iwonie Kurpiel, Grażynie Szwagierczak, Beacie Leonow, Elżbiecie Ignaczak, Ewie Chmielewskiej, Małgorzacie Kowalskiej, Annie Wereszce, Danielowi Ziarniewiczowi, Ewelinie Podedwornej, Annie Hasior i „Bajkolandii” i  naszemu prowadzącemu licytację panu Pawłowi Placek.


Znalezione obrazy dla zapytania 26 finał wielkiej orkiestry świątecznej pomocy

Przed nami 26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W tym roku będziemy grali trochę wcześniej 5 stycznia 2018. Już dziś zapraszamy Was serdecznie do wspólnego świętowania. Przyjdźmy całymi Rodzinami i niech się dzieje.

Nasza szkoła (budynek przy ulicy Sikorskiego 8) tak jak w ubiegłym roku będzie serwować mnóstwo atrakcji:

 • Występy dzieci
 • Licytacje
 • Fotobudka
 • Pyszna grochówka
 • Fryzjer męski
 • Malowanie twarzy
 • Kawiarenka
 • Mierzenie ciśnienia

Nie może Was zabraknąć  -  5 stycznia 2018 od godziny 16:00

 

Zapraszamy do włączenia się we wspólną inicjatywę poprzez wsparcie oraz powiększenie puli przedmiotów/ usług przeznaczonych na licytację w ramach finału odbywającego się w Szkole Podstawowej nr 1 w Policach.


Znalezione obrazy dla zapytania gwiezdne wojny ostatni jedi

                „Dawno, dawno temu w odległej galaktyce…”J

Tak naprawdę to w sobotę 16 grudnia Anioły wybrały się do kina. W tym odcinku Gwiezdnych Wojen Rey dołącza do Luke'a Skywalkera, by zostać rycerzem Jedi. Razem odkrywają tajemnice Mocy i sekrety przeszłości. W filmie wracają aktorzy z "Gwiezdnych wojen" - Carrie Fisher i Mark Hamill.

To był radosny czas. Film wszystkim się podobał, oczywiście po tak długim seansie trzeba było się pokrzepić koniecznie w KFC. A na sam koniec Anioły radośnie machały wszystkim ludziom w samochodach, które mijały przystanek, gdy czekaliśmy na 107. Ku naszemu zdziwieniu kierowcy i pasażerowie również nam machali, trąbili, śmiali się i pozdrawiali. Moje Anioły i jeden zaprzyjaźniony Ministrant  ślą radość wszędzie tam gdzie się pojawią.


Znalezione obrazy dla zapytania człowiek jest wielki nie przez to co posiada lecz przez to kim jest rozprawka            III GALA WOLONTARIATU

 

Dnia 08.12.2017r. na III Gali Wolontariatu - Razem Możemy Więcej  wyróżnione zostało  Grono Pedagogiczne, Pani Dyrektor Barbara Tasak oraz Szkolne Koło Wolontariatu "Anioły ze Szkoły"  w kategorii  DZIAŁALNOŚĆ PLACÓWEK OŚWIATOWYCH W ZAKRESIE WOLONTARIATU I AKTYWNOŚCI SPOŁECZNEJ

Serdecznie gratulujemy Pani Dyrektor, Gronu oraz  Rodzicom wyróżnionych Uczniów.

            Dziękuję Moim Wolontariuszom- Hanna Bochen

Gratulujemy również starszym kolegom i  opiekunowi!KLASA 3 C GIMNAZJALNA BUDUJE BUDY DLA BEZDOMNYCH KOTÓW

31 października 2017 roku, podczas Święta Dyni, Samorząd Uczniowski klas starszych rozpoczął zbiórkę karmy, koców, przedmiotów dla zwierząt, które następnie zawiózł dla potrzebujących czworonogów przebywających w punkcie Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Policach.
Po rozmowach z Paniami opiekującymi się bezdomnymi futrzakami, klasa 3c gimnazjalna postanowiła przeznaczyć swoje składkowe pieniądze na zakup materiałów niezbędnych do wykonania bud dla kotów wolno żyjących. Dwa popołudnia spotykali się w sali technicznej wykonując z wychowawcą panią Dorotą Zagórską-Maryś ocieplane „domy”, które choć odrobinę ułatwią życie bezdomnych kotów. W czwartkowy wieczór, po Wigilii klasowej zawieźli dzięki uprzejmości jednego z rodziców gotowe schronienia do polickiego TOZ-u, gdzie przekazali je w punkcie Pani Izie, która codziennie opiekuje się bezdomnymi futrzakami.
Każdy gest, nawet najdrobniejszy… zmienia świat, czyjś świat.

Zapraszamy do Galerii.


WOLONTARIUSZKI NA SESJI RADY MIEJSKIEJ

Tradycyjnie wolontariuszki z SP 1 zbierają na sesji RM na SOS Wioski Dziecięce.

Zapraszamy do Galerii.


FINAŁ POLICKIEJ PACZKI

Dzisiejsze popołudnie 14.12.2017 r. w naszej szkole to spotkanie sportowych osobowości i policzan, którzy zgromadzili się, by wesprzeć POLICKĄ PACZKĘ DLA SENIORA I RODZICA SAMOTNIE WYCHOWUJĄCEGO DZIECI. Naszymi gośćmi były Siatkarki Chemika Police, które przekazały swój datek na ten szczytny cel. Zawodniczki składały świąteczne życzenia, chętnie robiły wspólne zdjęcia i rozdawały autografy. Jednym z punktów programu finału polickiej paczki był mecz piłki siatkowej pomiędzy Fan Klubem Kibica a uczniami klasy 3c gimnazjalnej, który był bardzo wyrównany i ekscytujący. Wszyscy obecni na dzisiejszym finale mogli dodatkowo wesprzeć akcję kupując upieczone przez rodziców i młodzież ciasta czy sałatki owocowe przygotowane i serwowane przez panią Kasię i panią Magdę. 
Najistotniejsza jednak w imprezie ”Sportowcy dla policzan” była zbiórka funduszy i artykułów spożywczych, chemicznych z długim terminem ważności, które trafią do najbardziej potrzebujących polickich rodzin. Swoje wsparcie w tym szczytnym celu okazali również: Burmistrz Polic pan Władysław Diakun, UKL „Ósemka”, AKS „Promień” Police, pracownicy Grupy Azoty Z. CH. Police S.A., pracownicy Grupy Azoty Police Serwis, Klub Piłkarski „Chemik” Police, Klub Biegowy „Dzik”, Podczas finału zebraliśmy naprawdę wiele produktów, które wesprą policzan i pozwolą na spokojne, rodzinne, radosne święta. Koordynatorem i pomysłodawcą Polickiej Paczki jest pan Andrzej Rogowski, którego jako współorganizator akcji mamy przyjemność wspierać.

Zapraszamy do Galerii.


ZOSTAŃ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM

Prezenty, które zebraliśmy przy okazji szkolnych zabaw mikołajkowych pojechały 11 grudnia do dzieci przebywających na Oddziale onkologicznym w szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej w Szczecinie. Młodzież przyniosła czytanki, bloki rysunkowe, kolorowanki, kredki, mazaki, farbki, puzzle, gry planszowe, zabawki, pluszaki oraz chusteczki nawilżające - artykuły, które ułatwią i umilą dzieciom pobyt w szpitalu.

Zapraszamy do Galerii.


AKCJA POLICKA PACZKA

9 grudnia 2017 roku o 14.45 rozpoczęło się spotkanie Chemik Police - Developres SkyRes Rzeszów w IX kolejce rozgrywek Ligi Siatkówki Kobiet w sezonie zasadniczym 2017/2018. Przed, podczas i po meczu nasi wolontariusze zbierali żywność z długim terminem ważności wspierając akcję Policka Paczka.

Zapraszamy do Galerii.


AKCJA CARITAS "TAK POMAGAM!"

W piątek i sobotę tj. 8-9 grudnia, w sklepach Biedronki  w ramach akcji „Tak! Pomagam!”, odbyła się coroczna zbiórka żywności organizowana przez Caritas Polska. Nasi wolontariusze tradycyjnie pomagali w akcji.

Zapraszamy do Galerii.GALA "RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ"

W dniu wczorajszym, 8.12.2017 roku nasi wspaniali wolontariusze klas starszych odebrali nagrody za kolejny rok wspólnych działań na rzecz drugiego człowieka "Razem możemy więcej. Edycja 2017".
Gratulujemy i zapraszamy do Galerii.FINAŁ SZLACHETNEJ PACZKI 

 

„Istnieją ludzie, którzy dają z radością w sercu. Właśnie ta radość jest ich nagrodą.”

Khalil Gibran

9.12. 2017 r. akcja Szlachetnej Paczki w naszej szkole w budynku przy ulicy Sikorskiego 8 dobiegła końca. Było to spektakularne zakończenie – efekt prawie miesiąc trwającej akcji przerósł oczekiwania wszystkich. Nasi wolontariusze uwijali się jak mrówki w działaniach, mających na celu angażować całą naszą społeczność do udziału w akcji. Nasze Anioły ze Szkoły pokazały, że są grupą dobrze zorganizowaną  i doskonale wiedzą jak rozszerzyć swoją działalność na wszystkich uczniów naszej szkoły. Nie bójmy się mówić przy tej okazji o pieniądzach, które uczniowie, rodzice i nauczyciele zainwestowali w nasze wypieki podczas dwóch Piątków z Babeczką – dzięki dobrym sercom (i trochę łakomstwu) udało nam się zebrać ponad 1000 zł ! Pieniądze te w całości zostały przeznaczone na zakup nowej pralki i toalety przenośnej dla Pani Ani i jej dzieci. 

Wspaniale było oglądać Was – naszych uczniów cierpliwie i z prawdziwą radością przynoszących kolejne produkty. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że wielu z Was i Waszych rodzin często boryka się z problemami, ale mimo tego potraficie się dzielić tym co macie i to jest najpiękniejsze doświadczenie w życiu każdego człowieka. Kochani przynosiliście też rzeczy, których nie było na naszej liście i to dla nas Wychowawców jest najlepszym dowodem na to, jakimi ludźmi się stajecie: hojnymi i bezinteresownymi…to jest wielki powód do dumy i za to dziękujemy.

Dziękujemy również gorąco pozostałym osobom, które włączyły się do naszej akcji:

Danucie Uldynowicz, Katarzynie Nykiel, Elżbiecie Ignaczak, Beacie Leonow, Iwonie Kurpiel, Magdalenie Holińskiej, Elizie Gilewskiej, Anecie Partyka - Mańke, Ewie Chmielewskiej, Teresie Chodoruk, Grażynie Parczewskiej.

Szczególne podziękowania składamy na ręce państwa MAŁGORZATY I MARIUSZA SZARSZEWSKICH, którzy pomogli dopiąć nam wszystko na ostatni guzik – przewieźć do celu i rozpakować  ponad 40 paczek.

Jesteśmy pewni, że udało nam się wspólnymi siłami uczynić zbliżające święta naprawdę magicznymi. Dziękujemy Wam wszystkim.

Poniżej zamieszczamy dowody na to jak wspaniale przebiegła akcja:

Klasa I a    -

ryż – 28 szt. , makaron – 18 szt.

Klasa II a   - 

 

przybory szkolne – bloki, bibuły, kolorowanki, przybory, gumki, kleje, kredki, wycinanki, zestaw stempli, długopisy, ołówki, zeszyty – ok. 50 szt.                        Kasza gryczana, ryż, makaron – 14 szt.

Klasa II b  -

cukier – 11 szt., mąka – 8 szt

Klasa III a  -

szampony  - 8 szt., mydła – 26 szt., kremy, płatki kosmetyczne, żele myjące

Klasa III b  -

szczoteczki – 15 szt.,pasty – 9 szt.,żele do kąpieli 15 szt., mydło, szampony

Klasa III c  -

 

przybory szkolne – długopisy, nożyczki, gumki, karteczki kolorowe, kleje, farby, bloki, zeszyty, ołówki, pisaki, kredki, temperówki, linijki, cyrkiel, dziurkacze – ok. 50 szt.

Klasa IV a  -

dżem – 12 szt., warzywa w puszkach – 20 szt.

Klasa IV b  -

proszek do prania – 14 szt., płyn do płukania – 8 szt.

Klasa IV c  -

konserwy rybne i mięsne – 21 szt.

Klasa V a   -

słodycze – ok 100 szt.

Klasa V b   -

kawa – 8 szt., herbata – 23 szt.

Klasa VI a  -

olej – 14 szt.

Klasa VI b  -

płyny do mycia naczyń, płyny czyszczące – 29 szt.

Pozostałe: Pralka, toaleta turystyczna, stół i 4 krzesła, wypoczynek, biurko, 5 kompletów pościeli, domek Świnki Peppy, telefon komórkowy, piłka nożna, torebka damska, 4 plecaki, zabawki, gry, maskotki, kosmetyki, ubrania dla dzieci i mamy, ręczniki, ociekacz na talerze i wiele innych.

Koordynatorzy akcji:

Hanna Bochen, Beata Petrykowska


WOLONTARIUSZE KLAS STARSZYCH POMAGALI PODCZAS V  BIEGU MIKOŁAJKOWEGO

3 grudnia w Policach odbyła się niezwykła impreza biegowa. Po raz piąty biegacze, zawodnicy Nordic Walking, dzieci, niepełnosprawni i setki kibiców mieli okazję wspólnie spędzić niezapomniane chwile podczas V Biegu Mikołajkowego. 1 400 uczestników w świątecznej atmosferze pobiegło i pomaszerowało w tegorocznej edycji imprezy. Na starcie jako pierwsze stanęły Krasnale z przedszkoli oraz klas 1-3. W biegu głównym pobiegli między innymi Mikołaje, elfy, czarownice, duchy czy królowa z "Alicji w krainie czarów". W prezencie od Mikołaja uczestnicy otrzymali koszulkę V Biegu Mikołajkowego, świąteczny medal, czapkę Mikołaja, worek do biegania, pyszny piernik, oraz świąteczny napój. Wszyscy uczestnicy otrzymali na mecie pamiątkowe świąteczne medale.
Podobnie jak w zeszłym roku wolontariusze klas starszych naszej szkoły pod opieką pani Marleny Momot wspierali organizatorów, pomagając w depozycie i przy wydawaniu posiłków dla wszystkich uczestników. W uznaniu otrzymali pamiątkowe, mikołajkowe medale koszulki, worki, oraz czapeczki.


20 i 24 listopada na rzecz „Szlachetnej Paczki” w naszej szkole odbyły się dwie zbiórki pieniędzy: pierwsza podczas zebrań z rodzicami, druga w ramach sprzedaży babeczek podczas „Piątku z Babeczką”. Akcja przewidziana była na dwie przerwy, jednak wypieki naszych wolontariuszy rozeszły się błyskawicznie i na stołach zostały same okruszki już o godzinie 9:55. Tym razem również uczniowie klasy III a dołączyli się do akcji: Ola Kowalska i Bartek Krutul  zaskoczyli nas swoimi babeczkami. Wolontariusze dzielnie walczyli z tłumem pragnącym odrobiny słodyczy. Anioły ze szkoły  wykazały się nie tylko zaradnością, ale i świetną organizacją pracy. Działania podjęte przez Wolontariat w tym tygodniu, przyczyniły się do dużego sukcesu: udało nam się zebrać 755 zł. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym uczniom i rodzicom.

Przypominamy również o trwającej do 8.12. 2017 r. zbiórce na "Szlachetną Paczkę".

 


Znalezione obrazy dla zapytania szlachetna paczka 2017 finał

W tym roku nasza szkoła po raz drugi przystąpiła do ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka.

 

SZLACHETNA PACZKA jest obecnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Wbrew pozorom, nie zajmuje się robieniem paczek. Jest oparta na pracy z darczyńcami i wolontariuszami. To oni pomagają rodzinom w potrzebie. Wolontariusze szukają rodzin i pracują z nimi. Darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc. A my tworzymy rozwiązania systemowe, dzięki którym konkretny człowiek pomaga konkretnemu człowiekowi. W ciągu jednego weekendu milion osób wymienia się rzeczami i całą siłą życzliwości. Mądrość i nowoczesne technologie. Biedni i bogaci. Media i ukryta bieda. Serce i logistyka. SZLACHETNA PACZKA łączy to wszystko.

Wybraliśmy Rodzinę z Polic:

Pani Anna (32l.) samodzielnie wychowuje dwoje swoich dzieci - Oskara (12 l.) i Nataszę (3 l.). Półtora roku temu przygarnęła też porzuconego przez rodziców Patryka (17 l.). Rodzina mieszka w bardzo złych warunkach - na mało bezpiecznym osiedlu. W mieszkaniu brak jest łazienki, a nawet WC (znajduje się po drugiej stronie podwórka). Budynek jest przeznaczony do rozbiórki, a pani Ania z dziećmi czekają na przydzielenie lokalu zastępczego. Ojciec dzieci został pozbawiony praw rodzicielskich i obecnie przebywa w Zakładzie Karnym. Sytuacja rodziny jest ciężka. Pani Ania dla całej trójki zrobiłaby wszystko, żeby zapewnić im bezpieczeństwo i szczęście. Rodzina utrzymuje się z alimentów oraz świadczeń przyznanych dla dzieci w wysokości 1812 zł. Po odliczeniu kosztów utrzymania, na życie pozostaje około 385 zł w przeliczeniu na osobę. Pani Anna, gdy mówi o swoich dzieciach ma łzy w oczach. Jest dumna, że ich ma, i że dają jej siłę do życia. Dzieci są bardzo związane z mamą, pomagają sobie nawzajem i są dla siebie dużym wsparciem w ciężkich chwilach. Najważniejszą potrzebą rodziny jest żywność. Pani Anna nie ukrywa, że przy trójce dzieci jej zakup pochłania większość środków finansowych. Dużą pomocą byłaby odzież dla dzieci, skromny budżet nie pozwala na zakup większości rzeczy. Pani Ania ucieszyłaby się również z pralki - ta którą posiada teraz zaczęła się psuć.

Potrzeby rodziny:

 • Żywność trwała: herbata, kasza, cukier, konserwy mięsne, kawa, makaron, olej, konserwy rybne, ryż, mąka, dżem, warzywa w puszkach
 • Chemia gospodarcza: proszek do prania, płyny do mycia oraz środki czyszczące
 • Odzież: bluza i spodnie 180 cm, sylwetka szczupła, buty zimowe rozmiar 44 i 39
 • Pralka: obecna pralka jest zużyta i się psuje. Jeżeli mogliby dostać sprawną - nawet używaną, bardzo by się ucieszyli.
 • Pomoce szkolnezeszyty, przybory do pisania, bloki, bibuły, kleje
 • Inne: chłopcy zużywają dużo zeszytów w kratkę, oraz przyborów do pisania. Pani Ania starała się kupić wszystkie materiały na nowy rok szkolny, ale wiadomo, że zapas zawsze może się przydać.
 • Wyposażenie mieszkania:  ręczniki, pościel
 • Brakujące sprzęty: Rodzinie przydałaby się bardzo pralka, może być oczywiście używana. Ta, której obecnie używają ma już wiele lat i zaczyna się psuć. Pani Ania cieszyła by się również z jakiś mebli (również używanych). Te które ma obecnie, są już wiele razy naprawiane i nie ma ich za wiele.
 • Specjalne upominki: O prezentach najprzyjemniej rozmawia się z dziećmi. Mała Nataszka cały czas mówiła, że pod choinkę chciałaby domek Peppy. Oskar interesuje się piłką nożną. Ma strój piłkarski jednak brakuje w nim rękawic piłkarskich. Patryk, mimo że ma 17 lat nie posiada telefonu komórkowego, przez co wyróżnia się wśród rówieśników. Nawet używany telefon na pewno bardzo by go ucieszył. Pani Ania mówi, że dla niej największym prezentem jest radość jej dzieci. Myślimy jednak, że kosmetyki albo coś ładnego dla kobiety byłoby wspaniałym prezentem.

Liczymy na Państwa pomoc i zaangażowanie. Sprawmy, aby święta Bożego Narodzenia były dla tej wyjątkowej rodziny świętami pełnymi szczęścia i poczucia, że nie są osamotnieni, a otoczeni życzliwymi ludźmi. 

Wychowawcy udzielą wszystkich informacji na temat Paczki.


POMOC DLA ZWIERZAKÓW Z TOZ W POLICACH

Podczas Święta Dyni, które odbyło się 31 października 2017 roku, Samorząd Uczniowski klas starszych rozpoczął zbiórkę karmy, koców, przedmiotów dla zwierząt przebywających w punkcie Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Policach. Uczniowie i nauczyciele okazali swoje wielkie serca i przynieśli mnóstwo karmy i potrzebnych rzeczy dla zwierzaków, które przedstawiciele Samorządu po spakowaniu do kartonów zawieźli do polickiego TOZ-u. Pani Iza i Pani Kasia – wolontariuszki o wielkim sercu – zapoznały nas ze swoją działalnością, opowiedziały o codziennej pracy i zaznajomiły z kocimi mieszkańcami i 20-letnim psem- seniorem.
Kociaki czekające na adopcję, pragnące miłości człowieka i ciepłego domu, ufnie lgnęły do nas już przy pierwszym kontakcie, mrucząc, łasząc się i obdarowując kocimi spojrzeniami.
To niezwykłe miejsce i niezwykłe osoby, które pochylają się nad tymi, którzy nie mówią a potrzebują pomocy. Dlatego SU będzie kontynuował swoje działania i już przygotowuje pomysły na zimową pomoc dla bezdomnych futrzaków.


UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

Na kilka dni przed Uroczystością Wszystkich Świętych polickie cmentarze zapełniły się mieszkańcami. Rozpoczęło się porządkowanie grobów przed pierwszym listopada. Jak co roku, wolontariusze klas starszych porządkowali opuszczone nagrobki i zapalali znicze na opuszczonych i zaniedbanych grobach.


                                                   

PIĄTEK Z BABECZKĄ     Znalezione obrazy dla zapytania babeczka grafika  

 

03 listopada 2017 r. „Anioły ze szkoły” przeprowadziły akcję „Piątek z babeczką”. Dzieci własnoręcznie upiekły wspaniałe babeczki, które były tak pyszne, że rozeszły się w ciągu jednej przerwy.

Dochód ze sprzedaży, w kwocie 330 zł,  zostanie przeznaczony na przygotowanie Szlachetnej Paczki. Kolejna słodka kampania odbędzie się już za dwa tygodnie. Szczególne podziękowania składamy pani Beacie Petrykowskiej, która wspomogła naszą akcję i przygotowała dla nas swoje wypieki.

ZAPRASZAMY I ŻYCZYMY SMACZNEGO

Znalezione obrazy dla zapytania szlachetna paczka


„Anioły ze szkoły” piszą listy….

Marzycielska Poczta

 

Marzycielska Poczta narodziła się pod koniec 2009 roku. Co jakiś czas zamieszczone są profile chorych dzieci z całej Polski, które kochają dostawać tradycyjne listy i kartki. W profilach dzieci znajdują się adresy pocztowe, pod które każdy może napisać.

Listy i kartki dodają dzieciakom siły do walki z chorobą, ich rodzicom otuchy, a samym piszącym mnóstwo frajdy.

27 i 30 października Anioły zabrały się do pisania. Poznaliśmy wiele profili nieuleczalnie chorych dzieci. Zastanawialiśmy się do kogo napisać? – wybór był bardzo trudny. W końcu wybraliśmy Nikolę i Krzysia. Przeczytaliśmy bardzo uważnie ich profile, aby dowiedzieć się z jakimi chorobami borykają się, w jakim są wieku, czym się interesują. Wolontariusze z wielkim zapałem przygotowywali kolorowe kartki, rysunki, listy, w których pisali o swoich zainteresowaniach, ulubionych bajkach, książkach, sposobach spędzania wolnego czasu i o szkole. Listy i kartki zawierały również słowa otuchy. Wszystkie prace zostaną spakowane i wysłane pocztą. Akcja była dla nas wszystkich lekcją dobroci, wrażliwości, pokory wobec życia i tolerancji dla innych.


EUROPEJSKI DZIEŃ PRZYWRACANIA CZYNNOŚCI SERCA

 

16.X.2017 obchodziliśmy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca.

Tego dnia uczniowie klas I – III, IV b i VI a wzięli udział w biciu rekordu z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo – oddechowej.

Pani Beata Leonow przypomniała i pokazała wszystkim zasady udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach, jak należy się zachować i w jaki sposób przeprowadzić sztuczne oddychanie. Wolontariusze z klasy VI a wraz z Panią Pielęgniarką, Panią Grażyną Szwagierczak, Panią Iwoną Kurpiel, Panią Anetą Partyką Mańkę oraz z Mateuszem Szafranem i jego tatą Panem Robertem pomagali uczniom wykonywać sztuczne oddychanie przy pomocy fantomów. Pani Beata Petrykowska dokumentowała nasze zmagania.

Wszyscy uczniowie obecni na sali gimnastycznej przeprowadzili resuscytację i przypomnieli sobie o zasadach udzielania pierwszej pomocy.

W biciu rekordu uczestniczyło 125 osób.


Znalezione obrazy dla zapytania ANIOŁY ZE SZKOŁY

„ANIOŁY ZE SZKOŁY”

 

Szkolne Koło Wolontariatu rozpoczęło swoją działalność we wrześniu 2016 roku z 13 młodymi wolontariuszami chętnymi do działania na rzecz potrzebujących ludzi. Obecnie koło liczy 29 członków. W szkolnym wolontariacie działają uczniowie z klas V – VI.

Naszą pierwszą inicjatywą było nawiązanie współpracy z Hospicjum Królowej Apostołów w Policach i akcja „Pola nadziei,” podczas której sadziliśmy cebulki żonkili.

Tradycją SKW „Anioły ze szkoły” jest organizacja loterii fantowej podczas Dnia Dziecka,  Kiermaszy Świątecznych, słodkich czwartków i piątków. Dochód z tych działań przeznaczamy na cel charytatywny.

Ale działamy nie tylko lokalnie. Włączamy się całą społecznością szkolną w takie ogólnopolskie akcje jak: Góra Grosza, WOŚP, Szlachetna Paczka oraz Marzycielska Poczta.

Każdego dnia staramy się udowadniać, że jesteśmy pełni pasji i zaangażowania.

 

Znalezione obrazy dla zapytania matka teresa z kalkuty cytaty

 

Nasi Wolontariusze:

Klasa 5 a:

Jaz Wiktoria

Karaś Julia

Matusiak Bartosz

Szarszewska Martyna

Klasa 5 b:

Cichorek Gabriela

Garbaciak Dominika

Grejner Noemi

Jakkir Nadia

Łukasik Anna

Runo Amelia

Pleskacz Emilia

Kryszewska Anastazja

Klasa 6 a:

Badowska Wiktoria

Bartnik Małgorzata

Bortacki Antoni

Kluczek Lidia

Kobyliński Seweryn

Kwiatkowska Zuzanna

Makuchowska Klaudia

Smoliński Jakub

Spajzer Jakub

Woreta Natalia

Woreta Filip

Klasa 6 b:

Czeglik Paulina

Jagodziński Filip

Krygielska Julia

Maciągowski Adam

Maćkowska Jagoda

Płacewicz Radosław

Walkiewicz Emilia

Wysocka Martyna

Kanciała Adam

 


Galeria Wolontariatu

 

KONCERT CHARYTATYWNY DLA OSKARA I JASIA

KONCERT CHARYTATYWNY DLA OSKARA I JASIA

WOLONTARIUSZKI NA SESJI RADY MIEJSKIEJ

WOLONTARIUSZKI NA SESJI RADY MIEJSKIEJ

Loteria fantowa - ZWIERZOLOTEK

Loteria fantowa - ZWIERZOLOTEK

Tydzień Wolontariatu

Tydzień Wolontariatu

Pola nadziei 2018

Pola nadziei 2018

Góra Grosza 2018

Góra Grosza 2018

26 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

26 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

"Anioły ze szkoły" w kinie

"Anioły ze Szkoły" pakują Szlachetną Paczkę

Szlachetna paczka 2017

Szlachetna paczka 2017

Piątek z babeczką

Piątek z babeczką

ZAŁĄCZNIKI:

								

Program Szkolnego Koła Wolontariatu

Utworzono dnia 18.10.2017, 14:50

Programy i projekty