Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Policach

Tydzień humanistyczny

TYDZIEŃ HUMANISTYCZNY -12-16 marca 2018

                                                               Laureaci:                                                                  

 

1.„Szanujmy nasz język”-plakaty:

I miejsce:  Alex Karczmarczyk-4b

II miejsce:  Adam Maciągowski-6b

III miejsce: Adrian Krzoski, Zuzanna Stachów-4b

 

2.Konkurs literacki „O diamentowe pióro”:

I miejsce: Błażej Gorajski-6a

II miejsce: Anastazja Kryszewska-5b, Adam Kanciała-6b

III miejsce: Lidia Kluczek-6a

Wyróżnienia: Ida Gorczyca-5a, Kamil Orlicki-6b,

Radosław Płacewicz-6b    

 

3.Mistrz dzielenia wyrazów:

Kl.5-6:

I miejsce: Filip Jagodziński, Emilia Walkiewicz-kl.6b

II miejsce: Julia Karaś-kl.5a

III miejsce: Ida  Gorczyca, Martyna Szarszewska-kl.5a,

Paulina Czeglik, Adam Kanciała, Julia Krygielska, Adam Maciągowski, Kamil Orlicki

 

4.Mistrz wyszukiwania wyrazów- „Wykreślanka”:

Kl.4:

I miejsce: Judyta Rokicka-kl.4b, Wiktoria Pomianowska-kl.4b

II miejsce: Maria Feretycka-kl.4b,Roksana Puchta, Kacper Rakowski-kl.4c

III miejsce: Michalina Zielińska-kl.4c,Kacper Bałycz, Alex Geryszewski, Wiktoria Wrzeszcz-kl.4b

 Kl.5:

I miejsce: Martyna Sząszor, Martyna Szarszewska z kl.5a, Artur Bochenek-z kl.5b

II miejsce: Karina Stupieńko, Bianka Szydłowska, Wiktoria Jaz -kl.5a,Mikołaj Baran, Bartosz Baczul-kl.5b

III miejsce: Ida Gorczyca, Artem Balash, Oliwier Mysłek-kl.5a, Amelia Runo-kl.5b  

Kl.6:

I miejsce: Milena Krasowska-kl.6a

II miejsce: Zuzanna Kwiatkowska-kl.6a, Emilia Walkiewicz-kl.6b

III miejsce: Błażej Gorajski-kl.6a

 

5.Mistrz rozbioru zdania pojedynczego:

Kl.4:

I miejsce: Judyta Rokicka, Zuzanna Stachów-kl.4b

 II miejsce: Maria Feretycka, Adrian Krzoski, Jakub Szelachowski-kl.4b

III miejsce: Tatiana Kucharczyk, Aleksandra Magdzińska-kl.4b

Kl.5-6:

I miejsce: Adam Kanciała-kl.6b

II miejsce: Julia Krygielska, Emilia Walkiewicz-kl.6b

III miejsce: Maciej Szmaja-kl.6b

 

6.Mistrz szukania informacji:

Kl.6:

I miejsce: Adam Kanciała ,Jakub Piołunowicz, Maciej Szmaja-kl.6b 

II miejsce: Adam Maciągowski-kl.6b

III miejsce: Lidia Kluczek-kl.6a,Julia Krygielska, Kamil Orlicki-kl.6b

Wyróżnienia: Błażej Gorajski, Zuzanna Kwiatkowska-kl.6a 

 

7.Jaka część mowy przychodzi mi do głowy?- Mistrz części mowy:

Kl.4:

I miejsce :Zuzanna Stachów-kl.4b

II miejsce: Wiktoria Wrzeszcz-kl.4b

III miejsce: Adrian Krzoski-kl.4b, Nicolas Ptasznik-kl.4a, Dawid Giers-kl.4c

 Kl.5:

I miejsce: Ida Gorczyca-kl.5a

II miejsce: Gabriela Cichorek, Nadia Jakkir-kl.5b

III miejsce: Wiktoria Jaz –kl.5a, Anastazja Kryszewska, Amelia Runo-kl.5b

Kl.6:

I miejsce: Adam Kanciała-kl.6b

II miejsce: Zuzanna Kwiatkowska-kl.6a, Jakub Piołunowicz-kl.6b

III miejsce: Emilia Walkiewicz-kl.6b

 

8.Podróż w czasie kl.4-5:

 Kl.4-5:

I miejsce: Nicolas Ptasznik-kl.4a, Mikołaj Rudalski-kl.5a

II miejsce: Zuzanna Nowacka –kl.4a,Martyna Szarszewska-kl.5a

III miejsce: Milena Kwiatkowska-kl.4a

 

9.Palcem po mapie kl.4-5:

Kl.4-5:

I miejsce: Mikołaj Rudalski-kl.5a

II miejsce: Wiktoria Chmielewska, Ida Gorczyca-kl.5a

III miejsce: Deyab Hakim-kl.5b, Wiktoria Jaz-kl.5a

 

10.Sławni Polacy kl.4-6:

I miejsce: Adam Kanciała-kl.6b

II miejsce: Adam Maciągowski-kl.6b

III miejsce: Kamil Orlicki-kl.6b

Wyróżnienia: Mikołaj Rudalski-kl.5a, Jakub Piołunowicz, Maciej Szmaja-kl.6b

 

11.ABC genealogii kl.5-6:

Kl.5-6:

I miejsce: Adam Kanciała-kl.6b

II miejsce: Ida Gorczyca, Martyna Szarszewska-kl.5a, Gabriela Cichorek-kl.5b,Błażej Gorajski-kl.6a,Julia Krygielska, Jakub Piołunowicz-kl.6b

III miejsce: Wiktor Owczarek, Mikołaj Rudalski-kl.5a,Nadia Jakkir-kl.5b,Zuzana Kwiatkowska-kl.6a,Kamil Orlicki-kl.6b

 

12.Mistrz czytania ze zrozumieniem:

Kl.4:

I miejsce: Maria Feretycka, Zuzanna Stachów-kl.4b

II miejsce: Milena Kwiatkowska-kl.4a, Leon Kuchta, Wiktoria Wrzeszcz-kl.4b

III miejsce: Michał Samulak, Roksana Polak ,Aleksandra Urbaniak, Nicolas Ptasznik, Oliwia Karnicka, Jakub Antoniewicz-kl.4a,Michał Andrzejewski, Emilia Dudek, Roksana Puchta-kl.4c,

 Kl.5:

I miejsce: Wiktoria Chmielewska-kl.5a

(pozostałych miejsc nie przyznano)

Kl.6:

I miejsce: Zuzanna Kwiatkowska-kl.6a, Jagoda Maćkowska, Radosław Płacewicz, Maciej Szmaja-kl.6b

(pozostałych miejsc nie przyznano)  

 

13.Mistrz środków poetyckich (stylistycznych):

Kl.4:

I miejsce: Leon Kuchta, Zuzanna Stachów-kl.4b

II miejsce: Maria Feretycka,  Patryk Kacprzak-kl.4b

III miejsce: Łukasz Zub-kl.4b

Kl.5:

I miejsce: Ida Gorczyca-kl.5a, Nadia Jakkir-kl.5b, Wiktoria Jaz-kl.5a

 II miejsce: Gabriela Cichorek-kl.5b

 III miejsce: Wiktoria Chmielewska, Martyna Szarszewska-kl.5a

Kl.6:

I miejsce: Adam Kanciała-6b

 II miejsce: Emilia Walkiewicz-6b

 III miejsce: Błażej Gorajski, Lidia Kluczek-6a

 

   14.Mistrz frazeologizmów:

Kl.4:

I miejsce: Zuzanna Stachów-kl.4b

II miejsce: Tatiana Kucharczyk-kl.4b

III miejsce: Maria Feretycka-kl.4b

 Kl.5:

I miejsce: Wiktoria Chmielewska, Ida Gorczyca-kl.5a

II miejsce: Bartosz Matusiak-kl.5a

III miejsce: Mikołaj Rudalski-kl.5a

Kl.6:

I miejsce: Jakub Piołunowicz-kl.6b

II miejsce: Julia Krygielska-kl.6b

III miejsce: Paulina Czeglik, Emilia Walkiewicz-kl.6b

 

15. Najaktywniejszy uczestnik Tygodnia Humanistycznego:

I miejsce: Adam Maciągowski, Kamil Orlicki i Radosław Płacewicz z kl.6b

(Uczniowie ci wzięli udział we wszystkich konkursach zaplanowanych dla kl.6)

 

 

Gratulujemy i zapraszamy za rok!

Programy i projekty