Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Policach

Aktualności

MIKOŁAJKOWE GRY I ZABAWY

6 grudnia 2018 roku w sali gimnastycznej przy ul. Traugutta odbyły się mikołajkowe gry i zabawy. Wzięli w niej udział nauczyciele i wszyscy uczniowie naszej szkoły. Imprezę rozpoczęła wystawa stroików świątecznych przygotowanych przez klasy oraz przemarsz Mikołajów, spośród których Mikołajem Szkoły 2018 został orszak klasy 7a. Następnie młodzież uczestniczyła w konkurencjach przygotowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego: wykonanie świątecznej bombki, choinki i anioła, układanie świątecznych puzzli, rzuty cukierkami do torby, gdzie sprytem musieli wykazać się wychowawcy i nauczyciele :) , oraz hit dnia – sztafetowy bieg z choinkami. Przedostatnim punktem imprezy było wspólne układanie świątecznego hasła przez przedstawicieli każdej klasy. Po wszystkich konkurencjach odbyła się świąteczna loteria fantowa, podczas której wszyscy uczniowie i nauczyciele zostali obdarowani prezentami sponsorowanymi przez Uczniowski Klub Sportowy „Chemiczek”. Rada Rodziców ufundowała dla uczniów paczki ze słodyczami.

Dziękujemy uczniom i nauczycielom za wspólną zabawę i zaangażowanie!

Życzymy wszystkim W E S O Ł Y C H    Ś W I Ą T   - nauczyciele wychowania fizycznego :)

 


 „ XVIII Powiatowa Olimpiada Wiedzy o AIDS” 1 grudnia 2018

Z okazji Obchodów Światowego Dnia AIDS przypadających w dniu 1 grudnia, Powiatowa Stacja  Sanitarno – Epidemiologiczna – pion Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia wspólnie ze Szkołą Podstawową nr 1 w Policach, zorganizowała Powiatową Olimpiadę Wiedzy o AIDS. Celem olimpiady było zwrócenie uwagi młodzieży i poszerzenie świadomości na temat HIV/AIDS, w tym stosowania skutecznej profilaktyki zakażeń, zmotywowanie do samokształcenia oraz zwiększenie poczucia odpowiedzialności za własne czyny. Olimpiada skierowana była do uczniów klas VIII szkół podstawowych z terenu powiatu polickiego. W wyniku eliminacji na etapie szkolnym, placówki zgłaszały dwóch przedstawicieli, którzy reprezentowali szkoły na poziomie powiatu. Swój udział w Powiatowej Olimpiadzie Wiedzy o AIDS potwierdziło 7 szkół.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy VIII B Alicja Jurga i Natalia Derman, która uzyskała trzecie miejsce w teście wiedzy o HIV/AIDS. Gratulujemy!!!

 

 

                           Warsztaty Adwentowe - Penkun 28 listopada 2018

Zgodnie z wieloletnią tradycją, w listopadzie, w Regionale Schule w Penkun miały miejsce polsko-niemieckie Warsztaty Adwentowe. 18 uczniów z klas ósmych wraz z opiekunami, Panią Katarzyną Niedźwiecką i Panem Sławomirem Bączyńskim odwiedziło w ramach wymiany międzynarodowej,  w dniu 28.11.2018 r. szkołę niemiecką, aby poznać tradycje świąteczne po drugiej stronie Odry oraz opowiedzieć o naszych polskich zwyczajach. Uczniowie w mieszanych grupach uczestniczyli w warsztatach artystycznych oraz cukierniczych przygotowując świąteczne ozdoby oraz wypieki.

 Efekty pracy podziwiano na wystawie podsumowującej warsztaty. Świąteczne dekoracje będą zdobiły sale lekcyjne w obu szkołach. 

 

Konkurs TALENTY 2018

W dniu 22.11.2018 r. odbył  się w ramach Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych konkurs TALENTY.  Głównym pomysłodawcą i organizatorem konkursu jest Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Policach i Powiatowy Urząd Pracy w Policach. Pracownicy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Policach zaprosili uczniów szkół podstawowych        z powiatu polickiego do wzięcia udziału w konkursie Talenty  i zaprezentowania zainteresowań  i uzdolnień zawodowych. 

Konkurs odbył się w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach. Każdy z uczestników miał możliwość opowiedzenia o swojej pasji  i przedstawienia swoich prac zebranym na sali rówieśnikom, a także organizatorom  i zaproszonym gościom – przedstawicielom władz samorządowych i oświatowych.

W tym roku Szkołę Podstawową  nr 1 w Policach reprezentował uczeń klasy VIII c,      Michał Goc  uzyskując pierwsze miejsce w kategorii SPORT. Michał Goc jest zawodnikiem Energy Gold Team Police w dyscyplinie : brazylijskie Ju-jitsu.  W tym roku reprezentował Polskę w Pucharze Świata U-15 Ju-jitsu w Podgoricy w Czarnogórze i Pucharze  Świata w Atenach zdobywając brązowy medal.

Zapraszamy do Galerii ...


PACZKA dla ZWIERZACZKA

 

Jak co roku nasza szkoła pomaga ZWIERZĘTOM PRZETRWAĆ ZIMĘ!!!

Można przynieść:

 • suchą karmę
 • puszki z karmą dla psa i kota
 • stare koce, pledy, poduszki
 • a nawet pieniądze, za które zakupimy karmę.

Zebrane dary przekażemy Towarzystwu Opieki nad Zwierzętami w Szczecinie i Policach.

Akcja trwa do 14.12.2018 – rzeczy przynosimy do Pani Anety Partyka – Mańke.

Dziękujemy!!!!POLSKIE DROGI DO NIEPODLEGŁOŚCI

9 listopada w budynku przy ul. Traugutta odbyły się kolejne przedsięwzięcia związane ze stuleciem odzyskania niepodległości przez Polskę.
Po powitaniu wicedyrektor Artur Zagórski nawiązał do walk niepodległościowych i pokreślił, jak ważne jest wychowanie młodzieży w duchu patriotyzmu. 
O godzinie 11.11 uczniowie i nauczyciele naszej szkoły zaśpiewali cztery zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego" - włączając się tym samym do akcji „Rekord dla Niepodległej” zorganizowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. O tej godzinie uczniowie ponad 24 tysięcy szkół jednocześnie odśpiewali hymn Polski.
Po tej podniosłej chwili przywitaliśmy profesora Waldemara Potkańskiego, absolwenta Instytutu Historii Uniwersytetu Szczecińskiego, który zajmuje się problematyką narodową i niepodległościową, ruchem socjalistycznym na ziemiach polskich na przełomie XIX i XX w. oraz tematyką z zakresu bezpieczeństwa wewnętrznego i narodowego. 
Nasz gość przedstawił nam w swojej prelekcji „Polskie drogi do niepodległości”.
Dzisiejsze spotkanie było nie tylko przypomnieniem historii Polski w dążeniu do odzyskania niepodległości, ale była to także lekcja szacunku do własnej kultury, języka, dziedzictwa poprzednich pokoleń, symboli i tradycji narodowych."ŻYWA LEKCJA HISTORII" -  SPOTKANIE Z ŻOŁNIERZEM AK ZBIGNIEWEM PIASECKIM

23 października w Szkole Podstawowej nr 1 w Policach, ul. Traugutta 4, odbyło się spotkanie młodzieży z Panem majorem Zbigniewem Piaseckim pseudonim Czekolada. Zbigniew Piasecki urodził się 27 maja 1927 roku. Harcerz Szarych Szeregów. W czasie okupacji był żołnierzem Armii Krajowej w stopniu kaprala. Podczas Powstania Warszawskiego walczył w dzielnicy Śródmieście Południe. Dwa razy mógł stracić życie. Raz został trafiony odłamkiem pocisku w pierś. Innym razem zaciął mu się karabin, więc na stanowisku strzeleckim zastąpił go jego serdeczny przyjaciel, który został postrzelony prosto w głowę i zginął na miejscu. 
Pan Zbigniew wyszedł z Warszawy z ludnością cywilną, by dalej walczyć w Górach Świętokrzyskich, w oddziale "Ponurego". Złapany i skierowany do obozu w Rosenbergu (Oleśnica) uciekł z niego i wrócił do oddziału, gdzie jeszcze kilkakrotnie uciekał przed obławą. Został aresztowany w grudniu 1944. Był więziony w więzieniu w Częstochowie, które w styczniu 1945 roku oswobodzili żołnierze AK.
Spotkanie z Panem Zbigniewem to „żywa lekcja historii”, która bardzo się podobała naszym uczniom.


Znalezione obrazy dla zapytania szlachetna paczka

 

Dnia 19 listopada podczas zebrań z rodzicami w budynku przy    ul.Sikorskiego 8 wolontariusze będą kwestować z puszką na rzecz Szlachetnej Paczki.

Prosimy Państwa o wsparcie!!!

 


OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA...

Na cmentarzach robi się tłoczno nie tylko od obecności rodzin zmarłych ale również od pomocników i wolontariuszy. Nasi uczniowie podczas lekcji zastępczej chętnie angażowali się i porządkowali pobliskie miejsca pochówku, aby w Święto Zmarłych nie było opustoszałych, samotnych grobów. Uwrażliwiając młodzież na takie akcje stwarzamy szanse, że swoje działania przekażą również kolejnemu pokoleniu. Każdy z nas stawiając jeden lub dwa dodatkowe znicze i zapalając na sąsiednim, opuszczonym grobie spowoduje, że zapomniane groby nie odejdą w niepamięć...


INTERAKTYWNE WARSZTATY I ZAJĘCIA TERENOWE W TOEE

Transgraniczny Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Zalesiu powstał dzięki współpracy miasta Eggesin, Gminy Police i Ogrodu Zoologicznego w Ueckermünde. Ideą ośrodka jest propagowanie wiedzy o ochronie środowiska i szeroko rozumianych nauk przyrodniczych wśród społeczeństwa. Jego działanie opiera się na relacjach i wymianie doświadczeń mających charakter transgraniczny. W październiku, uczniowie klas trzecich gimnazjalnychósmych i siódmych uczestniczyli w interaktywnych warsztatach oraz zajęciach terenowych zorganizowanych przez TOEE.


NAUCZYCIEL NA MEDAL 

Ruszyła kolejna edycja wielkiej akcji edukacyjnej "Głosu Szczecińskiego" pod hasłem "NAUCZYCIEL NA MEDAL". Nominację do nagrody dla najbardziej cenionych i lubianych nauczycieli województwa zachodniopomorskiego uzyskały cztery nasze nauczycielki: pani Aneta Michalska, pani Dorota Zagórska-Maryś, pani Marlena Momot oraz pani Katarzyna Nykiel. Nominacje zostały zgłoszone przez uczniów i ich rodziców.

Szczegółowe informacje o akcji "Głosu Szczecińskiego" można znaleźć pod adresem http://www.gs24.pl/nauczyciel, tam też można oddawać swoje głosy na ulubionego nauczyciela.

GRATULUJEMY !

 


  AKCJA EKOLOGICZNA "POMÓŻMY KASZTANOWCOM"

„Pomóżmy kasztanowcom” to program prowadzony przez Fundację Nasza Ziemia, która koordynowała działania na rzecz ochrony kasztanowców i edukacji ekologicznej.

Grabienie i utylizacja liści kasztanowców z poczwarkami szrotówka kasztanowcowiaczka to najprostsza i najtańsza metoda ograniczenia populacji tego szkodnika.

Uczniowie klas 7,8 i 3 gimnazjalnych z początkiem października włączyli się do akcji, by chronić rodzime kasztanowce.
Całe klasy wspólnie grabiły spod kasztanowców liście zaraz po ich opadnięciu, zbierali je do worków i złożyli w wyznaczonym miejscu do utylizacji.

Udział w takich akcjach podnosi poziom świadomości ekologicznej młodych ludzi, wzmacnia poczucie odpowiedzialności za środowisko naturalne i integruje zespoły klasowe.


KLASY STARSZE SPRZĄTAJĄ ŚWIAT

18 września uczniowie SP 1 z Oddziałami Sportowymi, klas siódmych, ósmych i trzecich gimnazjalnych, wzięli udział w ogólnopolskiej 25 jubileuszowej akcji Sprzątanie Świata - Polska. 
W tym roku działamy pod hasłem:
„AKCJA- SEGREGACJA! 2 X WIĘCEJ, 2 X CZYŚCIEJ”, a celem tegorocznej edycji jest wspomożenie selektywnej zbiórki odpadów.
Nasi uczniowie mocno zaangażowali się w akcję, wspierając wspólne poszanowanie środowiska, w którym żyjemy.


UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO UCZNIÓW KLAS STARSZYCH

Uczniowie klas starszych w środę pożegnali w MOK klasy trzecie, w czwartek na uroczystym apelu zostały wręczone nagrody zwycięzcom i uczestnikom tegorocznych konkursów, a w piątek wręczając nagrody kuratoryjne i nagradzając uczniów wyróżniających się w nauce zakończyliśmy ten rok szkolny. Udanych i bezpiecznych wakacji!

Zapraszamy do Galerii.


BUNKIER B

20 czerwca klasa 2b zwiedziła BUNKIER B , otwarty w kwietniu tego roku. Zwiedzający mogą oglądać zbiory eksponatów, zgromadzone przez Stowarzyszenie Miłośników Pojazdów Militarnych z Trzebieży w bunkrze przy ul. Mieszka I.
To kolejne w Policach miejsce, w którym na własne oczy możemy poznać historię z minionej epoki.
W zasobach Stowarzyszenia Miłośników Pojazdów Militarnych znalazło się wiele przedmiotów życia codziennego, sprzęt elektroniczny, a nawet wyposażenie gabinetu dentystycznego.
Wystawę można obejrzeć w każdą sobotę w godzinach od 13.00 do 16.00.

Zapraszamy do Galerii.


BAL ABSOLWENTA 2018

W poniedziałek, 18 czerwca uczniowie klas starszsych - trzecich gimnazjalnych, bawili się na Balu Absolwenta 2018, który przygotowali dla nich rodzice. Koordynatorem przedsięwzięcia był pan Andrzej Rogowski. Uczniowie bawili się w dużej sali hotelu "Dobosz" przy rytmach serwowanych przez DJ-a. Oprócz ciepłych dań, przekąsek i napojów czekała na nich niespodzianka w postaci fontanny czekoladowej i fotobudki. Były wspólne tańce, węże, lokomotywy, kaczuchy i makareny. Były szalone piosenki na życzenie i utwory z życzeniami, podziękowaniami dla nauczycieli, którzy w tym dniu wspólnie bawili się z pięknie wystrojoną - jak na bal przystało - młodzieżą.

Zapraszamy do Galerii.


 OBCHODY 100 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada 1918 roku to dzień, na który czekały trzy pokolenia Polaków. Polskę pod zaborami do ukrzyżowanego Chrystusa porównywał Adam Mickiewicz a Chopin tęsknił, z odległej Francji komponując polskie mazurki i polonezy. Po latach niewoli naznaczonej walką, cierpieniem i wysiłkiem Polaków nasz kraj odzyskał suwerenność. Uczniowie naszej szkoły w ramach obchodów 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości RP pod kierunkiem pań Joanny Rudalskiej i Grażyny Parczewskiej wykonały wystawę przypominającą o tej szczególnej dla nas Polaków rocznicy.

 

Pani Dorota Zagórska-Maryś i Katarzyna Nykiel przygotowały 100 uczniów do tańca narodowego - Poloneza, który został odtańczony na boisku szkolnym przy ul. Traugutta 19 czerwca 2018 roku. Uczniowie Ci wraz z uczniami klas 2,3 i 4 odbijali równocześnie biaóymi i czerwonymi balonami, by zakończyć spotkanie wspólnym pamiątkowym zdjęciem.

 

 

Zapraszamy do Galerii.

11 i 12 czerwca w naszej szkole przy ul. Traugutta 4 gościł PLANETOBUS z Centrum Nauki Kopernika z Warszawy. Projekt realizowany jest dzięki MNiSW oraz Centrum Nauki Kopernika. Dzieci mogły wyruszyć w świat kosmosu leżąc na mięciutkich poduszeczkach.

 

Mobilne planetarium, podróżujące Planetobusem, to duży namiot z dachem w kształcie kopuły o  średnicy 5 metrów. W środku zmieści się 30 – 35 osób. Na półokrągłym „suficie” uczniowie oglądali pokazy astronomiczne, prowadzone na żywo przez edukatorów z Kopernika. W jasny dzień zobaczyli niebo pełne gwiazd, poznali najciekawsze konstelacje, układy planet i inne obiekty astronomiczne. Odwiedzili także Międzynarodową Stację Kosmiczną i dowiedzieli się, co na niej robią astronauci. 
Uczniowie uczestniczący w pokazach mobilnego planetarium otrzymali „Poradnik młodego naukowca”, pełen astronomicznych ciekawostek, informacji o gwiazdach i planetach oraz eksperymentów, które można samodzielnie wykonać w domu.  

Film promocyjny z akcji przeprowadzonej w naszej szkole można obejrzeć wchodząc na link: 

 

11 i 12 czerwca u nas w szkole PLANETOBUS

Mobilne planetarium z Centrum Nauki Kopernik PROJEKT EDUKACYJNY "CZY WIESZ CO JESZ I SKĄD TO JEST"
Projekt edukacyjny " Czy wiesz co jesz i skąd to jest?" był długoterminowym, planowanym działaniem zespołowym 29 osobowej grupy uczniów z klasy 2a, 2b oraz 2c. Celem projektu było rozwiązanie konkretnych problemów z zastosowaniem różnorodnych metod. Taki sposób działania kształtuje wiele umiejętności oraz integruje wiedzę z różnych przedmiotów. 
W sobotę 9 maja 2018 r. w godzinach porannych odbyła się ewaluacja projektu, którego opiekunami byli nauczyciele bloku matematyczno - przyrodniczego. 
Uczniowie mieli za zadanie przygotować sałatki oraz prezentacje multimedialne dotyczące różnych krajów, z których pochodzi dana sałatka tj. Grecji, Hiszpanii, Włoch, Macedonii i Polski. Następnie rozwiązywali zadania z chemii, biologii, fizyki i matematyki, które tematycznie były związane z daną sałatką np. ile czasu potrzebuje dany produkt, aby dotrzeć do Polski różnymi środkami transportu, jaka jest masa cząsteczkowa glukozy, jakie są zasady zdrowego odżywiania, ile produktów należałoby kupić i jaki byłby koszt przygotowania danej sałatki dla 80 osób? Na zakończenie wszyscy degustowali przygotowane sałatki.
Zapraszamy do Galerii.
 

Znalezione obrazy dla zapytania festyn rodzinny

9 czerwca 2018 r odbył się w naszej szkole festyn rodzinny pod hasłem "Niepodległa łączy pokolenia". Była to impreza otwarta, w której uczestniczyła nie tylko cała społeczność szkolna, ale również lokalna. Organizatorzy starali się zapewnić uczestnikom moc atrakcji i niezapomnianych wrażeń, a dla dzieci wiele nagród rzeczowych. Podczas festynu nie zabrakło różnorodnych zmagań sportowych, manualnych, wokalnych, a także smacznego poczęstunku w formie słodkich wypieków oraz grila. W imprezie uczestniczyły również zaproszone służby mundurowe: Straż Pożarna, Policja, Służba Celna, które przygotowały dla dzieci różnorodne pokazy umiejętności oraz możliwości sprzętu specjalistycznego. Największym powodzeniem cieszył się pokaz wyrzutu piany oraz wody z wozu strażackiego.

Współorganizatorem festynu "Niepodległa łączy pokolenia" była Rada Osiedla nr 2 w Policach, której składamy serdeczne podziękowania za coroczne wsparcie naszych działąń


Znalezione obrazy dla zapytania zwierzaki domowe

 

 

LOTERIA FANTOWA

"ZWIERZOLOTEK"

 

Szkolne Koło Wolontariatu „Anioły ze szkoły” organizuje już po raz 3 loterię fantową – ZWIERZOLOTEK – w tym roku zbieramy fundusze dla Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Policach.

Loteria odbędzie się w naszej szkole 9 czerwca 2018 podczas Festynu z okazji Dnia Dziecka.

Dlatego zwracamy się z prośbą o wsparcie nas w tym działaniu i przynoszenie do sali 44 do dnia 5 czerwca fantów:

 • puzzli
 • maskotek
 • zabawek
 • książek, bajek
 • smyczy itp.

Los będzie można nabyć w cenie 2 zł – do wylosowania fanty, piłki, słodycze, książki itp.

Dla osoby która kupi największą ilość losów – nagroda główna HOVERBOARD

Znalezione obrazy dla zapytania hoverboard

 


"BŁĘKITNY PATROL" FINAŁ WOJEWÓDZKI 

5 czerwca odbył się Finał wojewódzki projektu "Błękitny Patrol". Dwa poprzednie lata byliśmy najlepsi w tym roku uplasowaliśmy się na 2 miejscu różnicą trzech punktów.
Gratulacje!

Zapraszamy do Galerii.


"BŁĘKITNY PATROL" - FINAŁ MIEJSKI

18 maja 2018 roku odbył się finał miejski projektu Błękitny Patrol. Trzeci ro z rzędu nasza szkoła zwycięża na terenie gminy i powiatu. Teraz przed nami już tylko finał wojewódzki.

Zapraszamy do Galerii.
 


Znalezione obrazy dla zapytania pasowanie na czytelnikaPASOWANIE NA CZYTELNIKA

 

Dnia  15 maja 2018r. w bibliotece szkolnej odbyła się uroczysta lekcja biblioteczna dla pierwszoklasistów połączona z Pasowaniem na czytelnika. Wszystkie dzieci z klasy I A podczas zabawy w pociąg zapoznały się z pomieszczeniami biblioteki, sposobem wypożyczania książek i zasadami zachowania się w bibliotece szkolnej. Zasady wypożyczania i szanowania książek przybliżała wesoła wiewióreczka- bohaterka książki Czesława Janczarskiego „ Elementarz wiewióreczki”.

 • Zachowuj się grzecznie w bibliotece
 • Nie zaginaj rogów. Nie pisz i nie rysuj po książce
 • Nie czytaj przy jedzeniu
 • Okładaj książki w papier
 • Nie śliń palców przy odwracaniu kart książki
 • Zaznaczaj zakładką przerwę w czytaniu
 • Myj ręce przed czytaniem

Na koniec lekcji uczniowie złożyli ślubowanie i zostali przyjęci w poczet czytelników.

Na pamiątkę tego wydarzenia wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i  zasady szanowania książek, a potem wypożyczały po raz pierwszy książeczkę.

 

RAJD PIESZY PO TRZEBIEŻY

W środę, 16 maja 2018 roku młodzież klas 2b i 7a + 7c Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Policach wraz w wychowawcami i przewodniczącą Rady Rodziców Marzeną Popławską, uczestniczyła w rajdzie pieszym po Trzebieży.
To już kolejna wyprawa w ramach zajęć pozalekcyjnych. Integracja młodzieży połączona była z elementami żeglarstwa, ratownictwa morskiego, turystyki i rekreacji. Uczniowie zwiedzili port rybacki, kapitanat portu i port morski w Trzebieży nad Zalewem Szczecińskim oraz stację ratownictwa morskiego SAR.
Przyszli adepci żeglarstwa mogli zapoznać się z tajnikami tego pięknego sportu. Poznali zasady ratownictwa morskiego oraz pracę portu rybackiego.
Majowa aura dopisała, dzięki czemu uczniowie mogli swoją przygodę zakończyć w chłodnych wodach Zalewu i posilić się upragnioną pizzą. 
Mile i aktywnie spędzili czas podczas gry w piłkę nożną i ćwiczeń na "siłowni na wolnym powietrzu".
Na zakończenie rajdu młodzież zwiedziła Gminne Centrum Edukacji i Rekreacji.
Mikroklimat pasa nadmorskiego oraz bliskość dzikiej plaży to wspaniałe warunki do wypoczynku zarówno dla dzieci, młodzieży
jak i dorosłych.

Zapraszamy do Galerii.


WYCIECZKA DO ZAKOPANEGO

W dniach 13-19 maja 2018 roku klasy starsze - 7a, 7b, 7c, 2a, 3a, 3b, 3c - uczestniczyły w wycieczce szkolnej, ekologicznej do Zakopanego. Program wycieczki obejmował w pierwszym dniu Kopalnię Soli w Wieliczce, Poronin, ognisko integracyjne. Drugiego dnia wyszliśmy w góry do Doliny Kościeliska, jaskiń znajdujących się na szlaku Tatrzańskiego Parku Narodowego i na Krupówki. W trzecim dniu uczniowie, rodzice i nauczyciele dotarli na Morskie Oko a następnie kolejką na Gubałówkę. Czwartego dnia wybraliśmy się na Słowację, do Jaskini Bielskiej – narodowego pomnika przyrody znajdującego się w Tatrach Bielskich na Słowacji, na północnym stoku Kobylego Wierchu, w administracyjnych granicach miasta Wysokie Tatry. Następnie dla rozluźnienia i odpoczynku spędziliśmy trzy godziny w zakopiańskim Aqua Parku. Piąty dzień spędziliśmy w Krakowie zwiedzając z przewodnikami Wawel, Kościół Mariacki, Barbakan, Collegium Maius, Bramę Floriańską, Smoczą Jamę i Rynek Główny. W godzinach wieczornych, ze smutkiem rozpoczęliśmy powrót autokarami do Polic.

Zapraszamy do Galerii.


KONKURS O JÓZEFIE PIŁSUDSKIM

11 maja 2018 r. odbył się w naszej szkole Konkurs wiedzy o Marszałku Józefie Piłsudskim. W zmaganiach brali udział uczniowie klas IV-VI. Zakres materiału obejmowal:                                                                                

 • miejsce urodzenia
 • rodzeństwo
 • ukonczone szkoły
 • pobyt na Syberii
 • działalność wojskowa i tworzenie Legionów Polskich
 • Bitwa Warszawska 1920 r.
 • Przewrót majowy 1926 r.
 • choroby, starość, śmierć Marszałka, miejsca pochówku
 • miejsca pamięci

​​Konkurs przygotowała i przeprowadziła pani Grażyna Parczewska, nauczyciel historii.


OBCHODY ROCZNICY NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI

LEKCJA BIBLIOTECZNA

 

Dnia 9 maja 2018 r uczniowie klas szóstych Szkoły Podstawowej z Oddziałami Sportowymi  nr 1 w Policach wraz z nauczycielem historii Grażyną Parczewską uczestniczyli w lekcji bibliotecznej  w Bibliotece Miejskiej w Policach poświęconej  obchodom rocznicy Niepodległości Polski. Uczniowie  podzieleni na grupy wykonywali kolejne zadania. Jedno z nich wymagało od nich ułożenia  puzzli  w odpowiedniej kolejności, tak, aby ułożyć tekst hymnu polskiego. Aby ułatwić sobie to zadanie uczniowie nucili melodię hymnu, gdyż  nie mogli porozumiewać się słownie. Inne z zadań dotyczyło gry planszowej i wymagało od uczniów wykazaniem się wiedzy z dziedziny literatury polskiej oraz historii Polski.  Jeszcze inne z zadań dotyczyło  działalności politycznej Marszałka Józefa Piłsudskiego. Uczniowie za zadanie mieli odszukać  na  tzw. Wykreślance” ukryte słowa a następnie z pozostałych liter ułożyć hasło. Z kolei najlepsi uczniowie z matematyki mogli wykazać się podczas wykonywania kolejnego zadania, gdzie musieli obliczyć działania matematyczne z zakresu mnożenia i  dzielenia, a następnie przy właściwym zastosowaniu kluczA do szyfru odczytać nazwę oddziałów wojskowych, jakie stworzył Józef  Piłsudski.

Z tego zadania, jak i z pozostałych zadań uczniowie klas szóstych doskonale się wywiązali. Ostatnie z  zadań wymagało od naszych uczniów znalezienia na mapce Polic, nazw tych ulic, których nazwy lub nazwiska osób na przestrzeni wieków miały wpływ na to, że my dziś żyjemy w wolnej, demokratycznej Polsce.

Serdeczne podziękowania kierujemy do Pań, które przygotowały i poprowadziły bardzo ciekawą lekcję historii. A są to Panie: Renata Kasprzak, Krystyna Figiel, Agnieszka Kałużna oraz Renata Niedźwiecka.


SPOTKANIE AUTORSKIE Z PANEM TOMASZEM WIECZORKIEM

Dnia 8 maja klasa 4A uczestniczyła w spotkaniu autorskim z panem Tomaszem Wieczorkiem w Bibliotece Miejskiej. Pan Tomasz Wieczorek jest licencjonowanym przewodnikiem szczecińskim, który wydał książkę: Wały Chrobrego- Wrota Szczecina. Książka przeznaczona jest głównie dla do dzieci. W sposób bardzo przystępny i zrozumiały ukazuje historię Wałów Chrobrego. Pan Tomasz Wieczorek zaprezentował książkę oraz zapoznał dzieci z elementami- płaskorzeźbami widniejącymi na Wałach Chrobrego.

Spotkanie pozwoliło dzieciom na wirtualne zwiedzenie Wałów Chrobrego

 BŁĘKITNY PATROL - RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ

25 kwietnia 2018 roku absolwenci naszego Gimnazjum nr 3 w Policach - Ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie, jak co roku, przyjechali do naszej szkoły przy ul. Traugutta 4, z kolejnym etapem projektu “Ratujemy i uczymy ratować".

W ramach szkolenia pod nazwą “Błękitny Patrol” uczniowie mieli szansę zgłębić wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej osobom, które straciły przytomność i nie oddychają czy też umiejętność ułożenia osoby poszkodowanej, która straciła przytomność ale nadal oddycha w pozycji bocznej ustalonej tzw. “Bezpiecznej pozycji”. Ponadto uczniowie uczyli się oznaczeń ratowniczych oraz prawidłowego rzutu liną, rzutką ratowniczą.
Dla naszych uczniów była to kolejna cenna dawka informacji i umiejętności.

 

Zapraszamy do Galerii.


"SPRZĄTANIE ŚWIATA - POLSKA"

"Sprzątanie świata - Polska" jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the Worldwywodzącego się z Australii, zapoczątkowanego w 1989 roku przez Ina Kiernana, australijskiego biznesmena i żeglarza. W ruchu tym uczestniczy blisko 40 mln. wolontariuszy z ponad czterdziestu krajów na całym świecie. W Polsce akcję w 1994 roku zainicjowała Mira Stanisławska-Meysztowicz, założycielka Fundacji Nasza Ziemia.
„Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. 
Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły tradycyjnie włączyli się do akcji i sprzątali tereny zielone w najbliższej okolicy, utrwalając nawyki poszanowania środowiska, w którym żyjemy.

"Sprzątanie Świata - Polska” = razem możemy więcej!

Zapraszamy do Galerii.PROJEKT EDUKACYJNY "ŚLADAMI SZARYCH SZEREGÓW"

W nocy 6/7 kwietnia 2018r. odbyła się w szkole Noc z Szarymi Szeregami, w której brali udział uczniowie klas III. Realizowaliśmy w ten sposób jeden z zaplanowanych projektów edukacyjnych – Śladami Szarych Szeregów.
Uczniowie mieli możliwość w czasie różnorodnych zajęć poszerzyć swoją wiedzę dotyczącą bohaterów Kamieni na szaniec, historii Szarych Szeregów i Powstania Warszawskiego. Można było także poznać sposób ubierania się i modę z tamtych lat oraz uczestniczyć w sesji fotograficznej, która odbywała się w starej fabryce, czyli w fabryce benzyny syntetycznej. W czasie sesji towarzyszył nam zawodowy fotograf związany ze Stowarzyszeniem SKARB – Adam Myśków.
Niewątpliwą atrakcją tej nocy była obecność członków I Szczecińskiego Klubu Strzeleckiego, którzy pojawili się wraz ze swoją kolekcją broni palnej, często pochodzącej z czasów II wojny. Usłyszeliśmy historię tych pistoletów i karabinów.
Naszymi gośćmi byli także członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Polickiej SKARB, którzy przybliżyli historię Polic z okresu II wojny światowej, a szczególnie dzieje fabryki benzyny syntetycznej. 
Na kolejnych zajęciach uczestnicy przypomnieli sobie zasady pierwszej pomocy, sprawdzili swoje wiadomości dotyczące Szarych Szeregów i Kamieni na szaniec, a także poznali historię Powstania Warszawskiego w nietypowy sposób, bo poprzez piosenki, towarzyszące powstańcom.
Noc z Szarymi Szeregami zakończyła się projekcją filmu „Kamienie na szaniec” w reżyserii Roberta Glińskiego.

Zapraszamy do Galerii.


Powitanie WiosnyZnalezione obrazy dla zapytania powitanie wiosny

 

21.03.2018 r. uczniowie klas I - III wyruszyli na pochód powitalny Wiosny. Przez kilka dni dzieci przygotowywały kolorowe kwiaty i plakaty, które stanowiły wspaniałą ozdobę naszego wiosennego korowodu. Przemarsz ulicami Starych Polic był dokumentowany przez polickie media i chroniony przez Straż Miejską. Można pomyśleć, że ktoś tam w górze czuwał nad naszymi uczniami, bo pogoda tego dnia zaskoczyła meteorologów, którzy zapowiadali śnieg i mróz - w rzeczywistości jednak tego dnia towarzyszyło nam piękne Słońce i czyste niebo. Pożegnanie, a właściwie wypędzanie zimy miało swój finał na mostku za Biblioteką Miejską, gdzie została utopiona ekologiczna Marzanna. Wzywanie Wiosny odbyło się wspólnie z członkami Rady Osiedla nr 2 już po raz trzeci. Rada Osiedla ugościła naszych uczniów kiełbaską z grilla i ciepłą herbatą. Dzieci były zachwycone możliwością rozpoczęcia sezonu grillowego i wszystkie zgodnie stwierdziły, że nie można lepiej zaczynać Wiosny.JAKUB KRYSZEWSKI - POLICKI BOHATER

16-letni Jakub Kryszewski - uczeń trzeciej klasy gimnazjum udzielił pierwszej pomocy mężczyźnie i reanimował go do przyjazdu pogotowia ratunkowego. Za swój wyczyn otrzymał nagrodę od burmistrza Polic .

- To jest dla mnie bardzo wielkie wyróżnienie. Jestem dumny z tego że zostałem tu zaproszony i zostałem zauważony - mówił Jakub Kryszewski  

Jakub jest uczniem trzeciej klasy gimnazjum w Szkole Podstawowej nr 1 z Oddziałami Sportowymi (przed reformą Gimnazjum nr 3).  Od początku mocno zaangażowany w życie szkoły. Jest przewodniczącym samorządu uczniowskiego.  

O całej sytuacji jaka się wydarzyła 5 lutego br. i o wyczynie Jakuba opowiedział Artur Zagórski wicedyrektor SP 1 .

- Kiedy Jakub był na spotkaniu ze swoim dziadkiem i babcią tutaj w Policach, w mieszkaniu obok przyjaciel dziadka Jakuba zasłabł. Miał atak padaczkowy i trzeba było natychmiast udzielić mu pomocy. Jakub zaczął udzielać tej pomocy i udzielał jej aż do momentu przyjazdu ekipy ratowników, którzy przejęli akcję ratowniczą.

Jakub Kryszewski tak opisywał to zdarzenie:

- To była ciężka sytuacja, nie wiem w jaki sposób udało mi się zachować zimną krew. Kiedy wszedłem do mieszkania zobaczyłem mężczyznę leżącego na podłodze. Nie oddychał więc zacząłem robić masaż serca na zmianę z dwoma wdechami. Później już robiłem tylko sam masaż. Kiedy przyjechali ratownicy i powiedzieli że mogę już sobie odpocząć to wtedy dopiero odczułem ten stres i emocje.

Umiejętności Jakuba to efekt ćwiczeń, szkoleń jakie były prowadzone w Gimnazjum nr 3 a po reformie oświaty w Szkole Podstawowej nr 1 z Oddziałami Sportowymi.

- Odkąd istnieje taka możliwość uczestniczyliśmy w takich zajęciach. Chcieliśmy żeby uczniowie przeszli przez taki tryb postępowania jaki zaproponowali ratownicy z WOPR. Program nazywał się Błękitny Patrol. - mówił Artur Zagórski były dyrektor Gimnazjum nr 3 a obecnie wicedyrektor SP 1. - W tym roku już mamy plany - w obu budynkach SP 1 odbędą się takie szkolenia dla wszystkich uczniów.


 
FINAŁ KONKURSU "BAWIMY SIĘ W MATEMATYKĘ"

Dzisiaj, 17 marca w Szkole Podstawowej nr 1 przy ul. Traugutta 4 w Policach, odbył się finał konkursu "Bawimy się w matematykę"
Wszystkim uczesnikom i opiekunom gratulujemy sukcesów!

 

Zapraszamy do Galerii.


TYDZIEŃ HUMANISTYCZNY KLAS IV-VI

 

W dniach od 12.03.2018 r. do 16.03.2018 r. odbywał się w naszej szkole, jak co roku, TYDZIEŃ HUMANISTYCZNY. W projekcie brali udział uczniowie klas IV-VI, którzy przez pięć dni próbowali swoich sił w wielu konkursach z j. polskiego i historii. Organizatorzy przygotowali dla uczniów 14 konkursów o różnym stopniu trudności:

 1.  "Szanujmy nasz język"- wykonanie plakatu
 2. Związki frazeologiczne
 3. Środki stylistyczne
 4. Czytanie ze zrozumieniem
 5. Rozbiór logiczny zdania pojedynczego rozwiniętego i określanie przypadka rzeczowników występujących w zdaniu.
 6. Wykreślanki
 7. Mistrz szukania informacji
 8. Jaka część mowy przychodzi ci do głowy?
 9. Mistrz dzielenia wyrazów
 10. Sławni Polacy
 11. Palcem po mapie
 12. Podróż w czasie
 13. ABC genealogii
 14. Mistrz pisania- konkurs "O diamentowe pióro"

Wyniki wszystkich konkursów poznamy po feriach wiosennych. Znajdą się one w zakładce -projekty.


Znalezione obrazy dla zapytania kocham cię polsko

21 marca 2018 r. odbył się w naszej szkole turniej wiedzy o Polsce "Kocham Cię, Polsko". Brali w nim udział uczniowie klas IV-VI. Organizatorzy konkursu zapewnili dzieciom dużą dawkę dobrej zabawy i emocji. Uczniowie mieli okazję wykazać się swoją wiedzą z zakresu przyrody, historii, znajomości najciekawszych miejsc w Polsce, a także znanych, ważnych postaci tworzących historię naszego ktraju. Próbowali swych sił w rozszyfrowywaniu różnych kodów oraz najbardziej znanych obiektów architektonicznych w Policach. Nie zabrakło również tańca oraz pokazów gimnastycznych. Klasy 4a i 4b zaprezentowały naszej społeczności szkolnej Poloneza, a uczennice Roksana Polak, Aleksandra Urbaniak i Oliwia Karnicka swój autorski układ gimnastyczny.

W klasyfikacji ogólnej turnieju I miejsce zajęła klasa VI b, II miejsce klasa V a, III miejsce klasa VI a.

Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie i aktywny udział w tym przedsięwzięciu.

Organizatorzy

 


Znalezione obrazy dla zapytania akcja góra grosza

Od września uczniowie naszej szkoły, jak co roku, brali udział w akcji "Góra Grosza". W ciągu siedmiu miesięcy w obu budynkach szkoły (przy ul . Traugutta 4 oraz przy ul. Sikorskiego 8) uzbieraliśmy           442 Wolontariusze mieli pełne ręce roboty podczas liczenia tego żóltego kruszcu.

Dziękujemy !

 


TYDZIEŃ HUMANISTYCZNY KLAS I - III

 

Tegoroczny Tydzień Humanistyczny będzie trwał od 5 marca 2018r. Przez cały tydzień uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich w czasie zajęć edukacji i języka angielskiego będą poznawali postać z powieści Michaela Bonda i w jego towarzystwie (pluszowa maskotka) będą  pogłębiali wiedzę i umiejętności. Postać Paddingtona ma na celu zainspirować dzieci do czytania książek, zbierania informacji (np. wirtualna podróż śladami Paddingtona  po Londynie). Podsumowaniem nauki przez zabawę będzie spotkanie w piątek, 9 marca 2018 r. w sali gimnastycznej, gdzie uczniowie zaprezentują swoje prace, wiedzę w quizie o Paddingtonie i zaśpiewają bohaterowi „Sto lat” i „ Happy Birthday”. Uroczystość urodzinową uświetni rozdanie okolicznościowych dyplomów przez p. Dyrektor.

                                                                                   

 

 

                                                              Iwona Kurpiel, Anna Sobolewska, Beata  Petrykowska


ŻEGLARSKIE PRZYGOTOWANIA DO SEZONU

DZIAŁANIA ŻEGLARSKIE, PRZYGOTOWANIE DO SEZONU 2018 ROZPOCZĘTE.
Jest już tradycją, że klasa żeglarska ma zajęcia w Uczniowskim Klubie Żeglarskim BRAS w Policach na przystani miejskiej.
Od początku lutego 2018 roku w poniedziałki i soboty, uczniowie klasy 2 b gimnazjalnej, uczestniczą w zajęciach teoretycznych z nawigacji, meteorologii, locji, budowy jachtu, teorii żeglowania. Wykonują prace bosmańskie. Wszystkie te działania służą jak najszerszemu poznaniu tajników żeglarskiego fachu oraz przygotowaniu do nowego sezonu żeglarskiego, gdyż uroczyste rozpoczęcie już w maju, a pracy jak zawsze dużo.

Zapraszamy do Galerii.


Podobny obrazGRY i ZABAWY RUCHOWE

W sobotę 10.02.2018 r. odbył się w Szkole Podstawowej nr 8 w Policach Turniej Gier i Zabaw Ruchowych o puchar Burmistrza Polic. Nasi uczniowie godnie reprezentowali naszą szkołę w tych corocznych zmaganiach i jak zwykle nas nie zawiedli. Choć zajęliśmy IV miejsce, to w wielu konkurencjach nasi uczniowie pokazali przysłowiowy "pazur" i chęć do walki.

 Dziękujemy Wam wszystkim.                                                                     Wystawa "POCZTA W BUTELCE Z OBOZU KONCENTRACYJNEGO"

 

 

Uczniowie klasy 3c gimnazjalnej obejrzeli w Bibliotece im. Marii Skłodowskiej-Curie wystawę "Poczta w butelce z obozu koncentracyjnego".

 

 

Zapraszamy do Galerii.


Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy działający w naszej szkole podsumował zbiórkę pieniędzy w ramach 26 Finału. Udało się zebrać 16 817,48 zł i 50 euro:

 • 5 stycznia podczas imprezy szkolnej zebraliśmy -  3597,64 zł,
 • podczas Turnieju Oldbojów - 11 826,89 zł i 50 euro,
 • stoisko  na polickim finale w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach - 1392,95 zł.

 

Dziękujemy za wspólne granie!!!


WIECZORNE SPOTKANIA WIGILIJNE KLAS STARSZYCH

Wieczorne spotkania wigilijne w klasach starszych, to już tradycja naszej szkoły. Klasy 2b, 7c ten szczególny czas spędzili z rodzicami. Najstarsi uczniowie z klasy 3c ostatnią Wigilię przezywali we własnym gronie, samodzielnie przygotowując uroczystą kolację grając na pianinie i śpiewając kolędy. Wszyscy tradycyjnie złożyli sobie życzenia świąteczne i obdarowali się prezentami.

Zapraszamy do Galerii.


OZDOBY ŚWIĄTECZNE KLAS STARSZYCH

Zanim w domach zagości blask choinki i zapach świeżego igliwia, warto czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia przeznaczyć na przygotowanie świątecznych dekoracji. Uczniowie klas starszych z wychowawcami i opiekunami własnoręcznie przygotowywali atrakcyjne i efektowne ozdoby. Wianki bożonarodzeniowe, stroiki czy śnieżne kule z pewnością wprowadzą świąteczną atmosferę w domach, zajmą honorowe miejsce na wigilijnym stole lub zawisną na drzwiach i zachwycając domowników i gości.

Zapraszamy do Galerii.

 


MIKOŁAJKI KLAS STARSZYCH

5 grudnia 2017 r. o godzinie 11.30, w sali gimnastycznej, tuż po wizycie niezwykłego człowieka – Pana Aleksandra Doby odbyła się impreza mikołajkowa dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Mikołajkowe spotkanie rozpoczęły wybory Mikołaja 2017, po których bawiliśmy się w świątecznych konkurencjach:
*celowanie do czapek Mikołaja, gdzie sprytem i zwinnością musieli wykazać się wychowawcy klas, którzy chwytali dorzucane przez uczniów różne przedmioty, 
*układanie życzeń na kartkach świątecznych,
*odgadywanie tytułu kolęd,
*układanie świątecznego napisu – „Boże Narodzenie 2017” przez reprezentantów wszystkich klas. 
Po ekscytujących zabawach, nadszedł czas na losowanie wśród uczniów prezentów świątecznych, ufundowanych przez Uczniowski Klub Sportowy „Chemiczek”.
Podczas Mikołajek zbieraliśmy przybory dla dziecięcego oddziału onkologicznego. Uczniowie wykazali się ogromnym zrozumieniem i przynieśli całe mnóstwo zabawek, bloków rysunkowych, czytanek, kolorowanek, puzzli, gier planszowych, kredek, mazaków, farbek i pluszaków.
Na zakończenie wspólnej zabawy Dyrekcja przekazała na ręce wychowawców słodycze ufundowane przez Radę Rodziców.

Dziękujemy za dary i wspólną zabawę. 

Zapraszamy do Galerii.


SPOTKANIE KLAS STARSZYCH Z PANEM ALEKSANDREM DOBĄ

   Słynny podróżnik Pan Aleksander Doba przyjął nasze zaproszenie na spotkanie z uczniami i odwiedził nas w dniu dzisiejszym. Pan Aleksander w charakterystyczny dla siebie sposób, dowcipnie i z humorem opowiadał o swojej ostatniej wyprawie i przygodach które przeżył spędzając ponad rok w kajaku.
Uczniowie mieli okazję zadać pytania i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia.
Jesteśmy bardzo zadowoleni, że mogliśmy się spotkać z niezwykłą osobą. Podróżnikiem, który jako jedyny człowiek na świecie trzykrotnie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki.
Dziękujemy za spotkanie i życzymy Panu Aleksandrowi siły do spełnia kolejnych marzeń.

Zapraszamy do Galerii.


XVII POWIATOWA OLIMPIADA WIEDZY O AIDS 

Z okazji Obchodów Światowego Dnia AIDS przypadających 1 grudnia, Powiatowa Stacja  Sanitarno – Epidemiologiczna – pion Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia wspólnie ze  Szkołą Podstawową nr 1 w Policach, zorganizowała już po raz siedemnasty ,  Powiatową Olimpiadę Wiedzy o AIDS. Olimpiada miała na celu zwrócenie uwagi młodzieży na problem HIV/AIDS. Olimpiada skierowana była do uczniów klas II gimnazjalnych z terenu powiatu polickiego. Swój udział w XVII Powiatowej Olimpiadzie Wiedzy o AIDS potwierdziło w tym roku 6 szkół. Łącznie placówki reprezentowało 12 gimnazjalistów. Szkołę Podstawową nr 1 w Policach reprezentowały uczennice klasy IIBg : Ewelina Popławska i Karolina Lewandowska. Gimnazjaliści rozwiązywali  test  zawierający pytania jednokrotnego wyboru i zadania otwarte. Uczestnicy Olimpiady wykazali się wiedzą i dużą świadomością w  zakresie różnorodnych aspektów HIV/AIDS: m.in. dróg zakażania,  ochrony przed chorobą oraz postaw wobec chorych.  Nasza reprezentantka Ewelina Popławska zajęła III miejsce w tegorocznej edycji Olimpiady Wiedzy o AIDS.

Gratulujemy!

 

Dnia 4 grudnia w Bibliotece Miejskiej odbyło się Spotkanie autorskie z podróżniczką, autorką książek o regionie panią Małgorzatą Dudą. W spotkaniu uczestniczyła klasa IV A.

Małgorzata Duda

Z urodzenia i zamiłowania Pomorzanka. Specjalistka od legend i niezwykłych opowieści. Najbardziej lubi pracę z dziećmi. Współautorka przewodników i publikacji turystycznych.Jest licencjonowanym przewodnikiem turystycznym. Oprowadza na terenie miasta Szczecina oraz całego województwa zachodniopomorskiego. Jako nieliczna w regionie specjalizuje się w turystyce kulturowej.


ROZPOCZYNAMY TYDZIEŃ MATEMATYKI I PRZYRODY DLA KLAS 4 - 6

 

W dniach 4 - 8 grudnia 2017 w naszej szkole przy ul . Sikorskiego rozpoczynamy Tydzień Matematyki i Przyrody. Poniżej przedstawiamy konkurencje dla poszczególnych klas.

Konkurencje dla klas 4:

04.12.2017 (poniedziałek 13:30) sala 42

Mistrz tabliczki mnożenia

 

05.12.2017 (wtorek przerwy o 9:40 i 10:40)

Mistrz rozwiązywania zadań i zagadek – uczniowie z telefonem/tabletem szukają w szkole rozwieszonych QR – Codów, skanują je, rozwiązują zadania na karcie odpowiedzi; po rozwiązaniu podpisaną kartę wrzucają do skrzynki stojącej w sali 42

 

06.12.2017 (środa 9:00) sala 43

Mistrz kierunków świata

 

07.12.2017 (czwartek 12:30) sala 46

Mistrz układania tangramów

 

08.12.2017 (piątek      )

Mistrz rozpoznawania liści drzew

 

Konkurencje dla klas 5:

04.12.2017 (poniedziałek 13:30) sala 46

Mistrz świata zwierząt okiem matematyka

 

05.12.2017 (wtorek przerwy o 9:40 i 10:40)

Mistrz rozwiązywania zadań i zagadek – uczniowie z telefonem/tabletem szukają w szkole rozwieszonych QR – Codów, skanują je, rozwiązują zadania na karcie odpowiedzi; po rozwiązaniu podpisaną kartę wrzucają do skrzynki stojącej w sali 42

 

06.12.2017 (środa 10:00) sala 43

Mistrz mapy Polski

 

06.12.2017 (środa 12:45) sala 42

Mistrz robienia zakupów

 

07.12.2017 (czwartek 12:30) sala 46

Mistrz układania tangramów

 

08.12.2017 (piątek       )

Mistrz rozpoznawania liści drzew

 

Konkurencje dla klas 6:

04.12.2017 (poniedziałek 13:30) sala 46

Mistrz świata zwierząt okiem matematyka

 

05.12.2017 (wtorek przerwy o 9:40 i 10:40)

Mistrz rozwiązywania zadań i zagadek – uczniowie z telefonem/tabletem szukają w szkole rozwieszonych QR – Codów, skanują je, rozwiązują zadania na karcie odpowiedzi; po rozwiązaniu podpisaną kartę wrzucają do skrzynki stojącej w sali 42

 

06.12.2017 (środa 12:45) sala 42

Mistrz robienia zakupów

 

07.12.2017 (czwartek 9:00) sala 43

Super zoolog

 

07.12.2017 (czwartek 12:30) sala 46

Mistrz układania tangramów

 

08.12.2017 (piątek      )

Mistrz rozpoznawania liści drzew

 

08.12.2017 (piątek 12:30) sala 46

Mistrz ochrony środowiska

Dodatkowo uczniowie z klas 4 mają do wykonania ZWIERZOFIGURĘ, a uczniowie z klas  5 i 6 ZWIERZOBRYŁĘ.

 

Zapraszamy do wspólnej zabawy!


JESTEŚ TYM CO JESZ

       W dniu 21 listopada uczniowie klasy 7c /oddział sportowy/ SP 1 w Policach uczestniczyli w spotkaniu ,,Jesteś tym co jesz” - zdrowe odżywianie, prowadzonym przez dietetyka Panią Joannę Głuszyk.
Spotkanie miało zachęcić uczniów do samodzielnego przygotowywania zdrowych posiłków, sałatek, napojów jak również uświadomić, jak ważne w życiu jest odżywianie.
Uczniowie mogli posmakować wcześniej przygotowanych przez panią Joannę Głuszyk i panią Annę Kotarską /opiekuna spotkania/ ciastek, ciasta marchewkowego oraz soków owocowych. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób należy się odżywiać i jak można komponować posiłki tak, aby było smacznie, prosto i zdrowo. Pani dietetyk omówiła najczęściej popełniane błędy żywieniowe i poleciła sposoby wprowadzania zdrowych produktów do diety. Podkreślała ogromne znaczenie spożywania wartościowego śniadania, takiego, aby dało energię na dobry początek dnia. Opowiadała jak istotne jest dla zdrowia utrzymanie prawidłowej wagi poprzez spożywanie dobrze zbilansowanych 4-5 posiłków dziennie. Bardzo ważną rolę odgrywają warzywa i owoce jak również picie wody. 
Następnie uczniowie wraz z prowadzącymi rozwiązywali krzyżówki o tematyce związanej ze zdrowym odżywianiem. Następnie w grupach wykonywali dowolną sałatkę lub surówkę z produktów, które przynieśli. Podczas pracy uczniowie mieli za zadanie wymyślić hasło, piosenkę lub wiersz związany z tematem zajęć i aktywnością fizyczną. Wszyscy spisali się na medal i na koniec zaprezentowali swoje prace. Spotkanie było bardzo dynamiczne i ciekawe. Uczniowie uzyskali bardzo dużo informacji podczas zajęć oraz w trakcie zadawania pytań i rozmowy. 
Pani Joanna zachęcała uczniów do noszenia i spożywania w szkole drugiego śniadania, uzupełniania swojej diety w zdrowe przekąski takie jak marchewka czy jabłko. Wymieniała i przestrzegała przed spożywaniem niezdrowych produktów, których powinni unikać i zastąpić czymś zdrowym i wartościowym, by móc długo się cieszyć zdrowiem, witalnością i dobrym samopoczuciem. 
Prawidłowo zbilansowana dieta, zmiany nawyków żywieniowych i uprawianie różnych form aktywności fizycznej są nie tylko podstawą utrzymania zdrowej, ładnej sylwetki ale przede wszystkim odgrywają rolę w utrzymaniu dobrego zdrowia i w profilaktyce wielu chorób.
Dziękujemy za spotkanie.

Zapraszamy do Galerii.


POWIATOWY  KONKURS  CZYTELNICZY O TYTUŁ MISTRZA PIĘKNEGO CZYTANIA

pt. „ŚWIERSZCZ ZA KOMINEM”.

Finał konkursu odbył się 27 listopada o godz. 10. 00 w Dziale Regionalnym

  Biblioteki w Policach, ul. Wojska Polskiego 15

 

 Organizatorem konkursu był Oddział dla Dzieci Biblioteki im. M. Skłodowskiej – Curie w Policach.

 Celem konkursu jest:

- propagowanie kultury czytelniczej

- kształtowanie umiejętności pięknego czytania

- popularyzacja książek dla dzieci znajdujących się w zbiorach biblioteki

- wyrabianie nawyku czytania jako formy spędzania wolnego czasu

- uczenia rywalizacji w miłej atmosferze

Naszą Szkołę reprezentowali:

1. Kania Julia kl. I a

2. Kliber Filip kl. III b

3. Kost Aleksandra kl. II b

4. Pelczar Sławomir kl. III a

5. Jarczak Paulina kl. III c

 

Zadaniem konkursowym było przeczytanie przygotowanego wcześniej fragmentu książki i oczarowanie komisji i słuchaczy.

Kryteria oceny:

 1. Laureaci odczytywali przygotowany fragment z wybranej książki, który nie mógł trwać dłużej niż 5 minut.

       2. Jury oceniało:

       - technikę czytania: (płynność, poprawność, artykulację głosek, tempo czytania)

       - środki artystycznego przekazu

 Komisja powołana przez organizatora Konkursu Czytelniczego przyznała nagrody książkowe za zajęcie I, II, III miejsca i wyróżnienia.

 Z naszej szkoły wyróżnienie otrzymał Sławek Pelczar z kl. III a, pozostali uczniowie  otrzymali podziękowania.

 


PCHLI TAGR

W dniu 21.11.2017r. w godz. 16-19.00 na parterze naszej szkole odbył się pierwszy PCHLI TARG.
Dzieci, oferowały swoim szkolnym kolegom oraz przychodzącym na wywiadówkę rodzicom różne rzeczy: książki, gry planszowe, własne wypieki, własną biżuterię i inne bibeloty, a nawet przymałą już odzież...  Wiele się sprzedało, wiele rzeczy zostało przez dzieci wymienione na inne, każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Dzieci wykazały się znaczną kreatywnością przy przygotowywaniu swoich stanowisk wystawienniczych. Na stołach zachowywały porządek, były obrusy, serwetki, a przede wszystkim uśmiechy na twarzach, świadczące o udanym przedsięwzięciu wartym powtórzenia.

Wierzymy, że była to dla uczniów kl.IV-VI dobra lekcja przedsiębiorczości, zwłaszcza że zarobione pieniądze stanowiły cel własny.

............................................................................................................................................................................................................................................................................

ODZYSKANIE NIEPODLEGŁOŚCI - UROCZYSTA AKADEMIA

13 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Uczniowie klas V-VII oraz 2 i 3 gimnazjalnych udały się do Miejskiego Ośrodka Kultury na uroczystą akademię „ Z pieśnią przez dzieje Polski”. W czasie trwania uroczystości przypomnieliśmy sobie historię naszego kraju zawartą w wierszach i pieśniach patriotycznych. Na scenie występował zespół wokalny oraz uczniowie klas 2, 3 gimnazjalnych i VI, VII SP 1.

Zapraszamy do Galerii.


OTWARCIE SKWERU WIELKICH POLAKÓW

W piątek, 10 listopada w Parku Solidarności w Policach, przedstawiciele naszej szkoły z pocztem sztandarowym, uczestniczyli w uroczystym otwarciu Skwerów Wielkich Polaków i odsłonięciu kamieni poświęconych pamięci Marszałka Józefa Piłsudskiego, Prezydenta na uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego oraz śp. prof. Lecha Kaczyńskiego.

 


ZABAWA ANDRZEJKOWA

Dnia 30 listopada 2017 w godzinach 17:00 - 19:00 odbędzie się dyskoteka andrzejkowa dla klas IV - VI w budynku SP 1 przy ul. Sikorskiego 8.

Koszt udziału w dyskotece: 5 zł.


UWAGA TYDZIEŃ MATEMATYKI I PRZYRODY

W dniach od 4 grudnia do 8 grudnia 2017 roku w naszej szkole odbędzie się Tydzień Matematyki i Przyrody. Podczas tego tygodnia ucziowie z klas IV - VI będą brali w wielu konkursach matematycznych i przyrodniczych. 

Dodatkowo uczniowie klas V i VI mogą wykonać pracę konkusową "Zwierzobryłę" - zwierzą zbudowane z brył. Uczniowie klas IV mogą wykonać pracę plastyczną składającą się z figur i przedstawiającą zwierzę.  Prace te należy przynieść 4 grudnia do Pana Zganiacza lub Pani Holińskiej.


Znalezione obrazy dla zapytania narodowe święto niepodległości

 

 

10 listopada 2017 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Wzięli w niej udział uczniowie klas. I-IV. Po odśpiewaniu hymnu narodowego uczniowie klas III pod opieką p. I. Kurpiel, p. B. Petrykowskiej i p. J. Kamińskiej przedstawili montaż słowno-muzyczny, mówiący o trudnej drodze Polaków do niepodległości. Dzieci wraz z kołem wokalnym odśpiewały najbardziej znane pieśni patriotyczne: "Rota", "O mój rozmarynie",       "I Brygada". Była to ciekawa lekcja o patriotyźmie i naszej historii.

Nad oprawą muzyczną czuwała p. T. Chodoruk.

 


ZAKOŃCZENIE SEZONU ŻEGLARSKIEGO

W sobotę, 4 listopada 2017 roku, uczniowie klas starszych Szkoły Podstawowej nr 1 w Policach /2 i 3 gimnazjalnych/ i członkowie UKŻ BRAS, w ramach współpracy i realizowania wspólnych projektów wzięli udział w zakończeniu sezonu żeglarskiego 2017. Mikroklimat pasa nadmorskiego oraz bliskość rzeki Łarpii i Odry; stwarza wspaniałe warunki do rozbudzania zainteresowań żeglarskich oraz wypoczynku młodzieży. Gimnazjaliści spędzili aktywnie czas wykonując ostatnie porządki na przystani i wyciągając pomost pływający z wody. Sezon został zakończony przez  opuszczenie bandery i klubowego proporca. Impreza żeglarska, po wyczerpujących zajęciach, zakończyła się pieczeniem kiełbasek i wspólnymi wspomnieniami z tegorocznego sezonu. A 25 listopada, na podsumowanie sezonu, grupa naszych żeglarzy jedzie do Gryfina do LAGUNY. Z żeglarskim pozdrowieniem uczniowie klasy żeglarskiej 2bg wraz z wychowawcą.

Zapraszamy do Galerii.


ŚWIĘTO DYNI

31 października 2017 roku wszystkie klasy starsze spotkały się podczas lekcji wychowawczej w sali gimnastycznej, by uczestniczyć w przygotowanym przez Samorząd Uczniowski ŚWIĘCIE DYNI.
Uczniowie zostali przywitani dyniowym układem tanecznym dziewcząt z klasy 3c gimnazjum, a następnie brali udział w:
- konkursie na najciekawszą rzeźbę z dyni,
- dyniowych konkurencjach sportowych – „kółko i krzyżyk” „podaj dynię”,
- prezentacji „dyniowych rarytasów”,
- „dyniowej” sesji fotograficznej,
- malowaniu „dyniowych buziek”,
- oraz zbiórce karmy, koców, przedmiotów dla zwierząt przebywających w punkcie Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Policach.
Uczniowie w klasach przybierali "dyniowe kolory", posiadali też atrybuty charakterystyczne dla tej imprezy np.: pomarańczowe czapeczki, krawaty czy koszulki. 
Jury - Pan dyrektor, Pani pedagog i przedstawiciel SU, oceniło przygotowanie klas, by następnie wspólnie z klasami rozkoszować się różnorodnością dyniowych przysmaków.
Imprezę zakończyliśmy wspólnym tańcem w kręgu.
Święto Dyni było pierwszym przedsięwzięciem nowo wybranego Samorządu Uczniowskiego. Wspaniałe przygotowanie klas, daje więc motywację do dalszej wytężonej pracy. 
Dziękujemy – Samorząd Uczniowski.

Zapraszamy do Galerii.


ZAJĘCIA NA  POLICKIEJ PRZYSTANI ŻEGLARSKIEJ  UKŻ "BRAS"

Przygotowanie do zakończenia sezonu żeglarskiego to nie tylko prace w hangarze. To przygotowanie sprzętu pływającego do zimowania, suszenie żagli, przygotowanie otoczenia do zimy. W dniu 21 października, na przystań żeglarską UKŻ  "Bras" przyjechał dźwig, który wyciągał jednostki z wody. Następnie nasi uczniowie po przygotowaniu hangaru, oczyszczali je i konserwowali na sezon zimowy.

Zapraszamy do Galerii.


KLASY STARSZE W TOEE

W środę, czwartek i piątek, uczniowie klas VII, I i II gimnazjalnych uczestniczyli w zajęciach tematycznych w Transgranicznym Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Zalesiu. Odwiedzili salę suchą, gdzie poznawali na własnej skórze prawa fizyki i wzory, a dzięki zgromadzonym eksponatom samodzielnie, ale pod czujnym okiem instruktora, wykonywali doświadczenia fizyczne. W sali zjawisk atmosferycznych dzięki prezentowanym eksponatom i doświadczeniom uczniowie zobaczyli podstawowe zjawiska atmosferyczne. Przed wejściem na salę zapoznali się z ciekawymi złudzeniami optycznymi, które zmienią nasze spojrzenie na otaczający nas świat. Erudyci mogli zmierzyć swoje siły w kąciku łamigłówek logicznych. W sali mokrej uczniowie utrwalili podstawowe zagadnienia związane z chemią. Pod okiem instruktora przeprowadzili doświadczenia z łączeniem substancji chemicznych, a także kontrolowane implozje i eksplozje oraz sztuczne fajerwerki. W sala ekosystemów uczniowie dowiedzieli się wszystkiego o budowie lasu i rodzajach łąk, o ochronie przyrody oraz o najcenniejszych gatunkach roślin i zwierząt. Mieli też możliwość poznania z bliska przyrody z pobliskiego rezerwatu przyrody Świdwie. Szczególnie interesującymi okazały się zajęcia w planetarium, gdzie w pozycjach horyzontalnych poznawali wszechświat i naszą planetę. Na zakończenie niezwykle interesującego pobytu uczniowie klas trzecich zobaczyli kontrolowane eksplozje zarówno w wodzie jak i w powietrzu.

Zapraszamy do Galerii.


"MÓJ SMARTFON, MÓJ MAŁY ŚWIAT - KLIKAM Z GŁOWĄ"

 

16 października 2017 r. odbyła się w naszej szkole akcja edukacyjna Urzędu Komunikacji Elektronicznej pod hasłem "Moj smartfon, mój mały świat - klikam z głową". W zajęciach uczestniczyli uczniowie klas II i IV. Podczas spotkania wyjaśniano dzieciom w przystępny i ciekawy sposób, czym jest bezpieczeństwo w Internecie, jak unikać zagrożeń i odpowiedzialnie korzystać z możliwości, oferowanych przez nowoczesną telekomunikację

Znalezione obrazy dla zapytania Klikam z głową-akcja edukacyjna uke


"POMÓŻMY KASZTANOWCOM"

Fundacja Nasza Ziemia zapoczątkowała w 2004 roku program „Pomóżmy kasztanowcom”. Jego głównym celem jest koordynowanie działań na rzecz ochrony kasztanowców i edukacji ekologicznej.

Grabienie i utylizacja liści kasztanowców z poczwarkami szrotówka kasztanowcowiaczka to najprostsza i najtańsza metoda ograniczenia populacji szkodnika.

Nasi uczniowie przez cały październik grabią spod kasztanowców liście, zbierają je do worków i odnoszą w ustalone miejsce, skąd są zabierane i utylizowane.
Dzięki takim działaniom tworzone są nawyki dbałości o środowisko, wzrasta wśród młodzieży świadomość ekologiczna oraz wrażliwość na współczesne problemy przyrody.

Zapraszamy do Galerii.


Konkurs TALENTY 2017

W dniu 16.10.2017 r. odbyła się w ramach Polickiego Tygodnia Kariery VIII edycja konkursu Talenty. Głównym pomysłodawcą i organizatorem konkursu jest Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Policach i Powiatowy Urząd Pracy w Policach. W ramach realizacji pracownicy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Policach zaprosili gimnazjalistów z powiatu polickiego do wzięcia udziału w konkursie Talenty, zachęcając jednocześnie uczniów do zaprezentowania zainteresowań i promocji uzdolnień zawodowych. Konkurs odbył się w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach i cieszył się dużym zainteresowaniem. Każdy z uczestników miał możliwość opowiedzenia o swojej pasji  i przedstawienia swoich prac zebranym na sali rówieśnikom, a także organizatorom i zaproszonym gościom – przedstawicielom władz samorządowych i oświatowych.

Przegląd został objęty patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, Starosty Polickiego, Dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy, Burmistrza Gminy Police, Burmistrza Gminy Nowe Warpno, Wójta Gminy Dobra, Wójta Gminy Kołbaskowo, natomiast patronem medialnym była TV Police. Klasy gimnazjalne Szkoły Podstawowej nr 1 w Policach reprezentowała uczennica klasy III Bg  Maria Sidor otrzymując wyróżnienie w kategorii ‘Nauka”. 

Marysia Sidor od roku poświęca czas wolny poznawaniu tradycji Japonii i uczestniczy w zajęciach z japońskiej sztuki pisania znaków wg zasad szkoły z Kyoto, jednej z najpopularniejszej w Japonii. Podczas konkursu ”Talenty” Marysia zaprezentowała sztukę kaligrafii japońskiej, język japoński i w kilku zdaniach opowiedziała nam o obyczajach tego odległego kraju. Ubrana w oryginalne  japońskie kimono wprowadziła nas w świat gejsz, w którym kultywuje się piękno, grację i wdzięk.

Zapraszamy do Galerii ...

 

PROGRAM MOCARZ I SZKOLNY GLEJT

We wtorek, 10 października podczas pierwszego w tym roku szkolnym spotkania całej społeczności w budynku przy ul. Traugutta 4, zostały rozdane Glejty oraz dyplomy i upominki za zdobycie tytułu Mocarza.

Szkolny Glejt:

To pomysł na poprawę frekwencji uczniów. Wiąże się z przyznaniem uczniom, którzy w okresie 1-miesiąca (czas zdefiniowany przez szkołę), uczestniczyli we wszystkich zajęciach /100 % obecności/ i na przestrzeni tego okresu nie spóźnili się na żadną lekcję. Glejt ten uprawnia do jednorazowego przesunięcia odpowiedzi na lekcjach lub przesunięcia w czasie (nie zwolnienia w ogóle) na przykład z przedstawienia zadania domowego. Otrzymany Glejt jest dokumentem jednorazowym do wykorzystania w najbliższym czasie   i to uczeń decyduje jak, kiedy i czy go wykorzysta. Glejty są uroczyście wręczane w obecności całej społeczności szkolnej na specjalnym apelu odbywającym się raz w miesiącu. 

Program „Mocarz”:

Program, który wzmacnia właściwe zachowania uczniów. Mocarz promuje tych uczniów, którzy w jakimkolwiek obszarze związanym    z życiem szkoły osiągnęli zdaniem kolegów i koleżanek ze swojej klasy, nauczycieli oraz wychowawcy, którego głos jest decydujący, wyraźny sukces związany z poprawą w nauce lub zachowaniu. Raz    w miesiącu odbywa się uroczyste podsumowanie Mocarza a każdy      z Mocarzy zostaje na apelu nagrodzony dyplomem i upominkiem. Raz w roku, na zakończenie roku szkolnego, dochodzi do wyboru przez wszystkich nauczycieli „Super Mocarza”, który otrzymuje nagrodę specjalną ufundowaną przez szkołę.

Zapraszamy do Galerii.


                                       Znalezione obrazy dla zapytania pasowanie na uczniaPASOWANIE NA UCZNIA

13 października 2017 r odbyła się w naszej szkole uroczystość, podczas której uczniowie klasy I A zostali pasowani na członków naszej społeczności szkolnej. Pani dyrektor, nauczyciele, starsi koledzy oraz rodzice powitali najmłodszych gromkimi brawami. 


PARK TRAMPOLIN JUMP SZCZECIN

Oddział gimnazjalny - klasa 3c, rozpoczęła piątkowy weekend w Parku Trampolin Jump Szczecin. Było wiele uśmiechu i pozytywnej energii, czyli czas na integrację i dobrą zabawę :) 

Zapraszamy do Galerii.


W zakładce "Strefa Rodzica" znajdują się informacje o warunkach ubezpiecznia uczniów.


„SPRZĄTANIE ŚWIATA - POLSKA"

„Sprzątanie świata - Polska" jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii, zapoczątkowanego w 1989 roku przez Ina Kiernana, australijskiego biznesmena i żeglarza. W ruchu tym uczestniczy blisko 40 mln. wolontariuszy z ponad czterdziestu krajów na całym świecie. W Polsce akcję w 1994 roku zainicjowała Mira Stanisławska-Meysztowicz, założycielka Fundacji Nasza Ziemia.
Celem akcji „Sprzątanie świata – Polska” jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.
Tegoroczna edycja akcji sprzątania świata, odbywa się pod hasłem: „Nie ma śmieci - są surowce ". Wszyscy uczniowie wraz wychowawcami oczyszczali tereny zalesione w pobliżu naszej szkoły. Była to kolejna wspólna lekcja poszanowania środowiska.

Zapraszamy do Galerii.


Podobny obraz

 

WIELOBÓJ ATLETYCZNY

27 września 2017 r. odbył się w naszej szkole Wielobój Atletyczny z cyklu Ogólnorozwojowych Zawodów Sportowych. Organizatorem imprezy był AKS "Promień" Police. W zawodach wzięło udział 50 uczniów z klas szóstych i piątych. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale, natomiast Ci najlepsi -puchary.


ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

Dnia 29.09.2017 w naszej szkole będziemy świętować Dzień Tabliczki Mnożenia. Podczas przerw w różnych miejscach naszej szkoły i w sali 42 będą odbywały się zabawy z tabliczką mnożenia. Zapraszamy uczniów kl. 4 - 6 do wspólnego świętowania.


WYCIECZKA DO TOEE

Znalezione obrazy dla zapytania PLANETY                                                   

6.09.2017 uczniowie klasy IV A i IV B wraz z wychowawczyniami: Krystyną Nowak i Katarzyną Nykiel pojechali autokarem na wycieczkę do TOEE w Zalesiu. Uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez pracowników Transgranicznego Ośrodka Edukacji Ekologicznej .

 Uczniowie obserwowali niebo, gwiazdy, planety w mobilnym planetarium. Poszerzyli swoją wiedzę o gwiazdozbiorach.                                                                                                                                                                          Natomiast podczas drugich zajęć dowiedzieli się o zaletach popularnej pokrzywy, która uważana jest za chwast. Roślina  ta wykorzystywana jest w przemyśle  farmaceutycznym, kosmetycznym, jako pasza dla zwierząt .Można ją spożywać w sałatkach, zupie, pić z niej herbatkę. Ciekawostka o pokrzywie jest taka, że w Polsce  są dwa rodzaje pokrzywy: jedna parzy, druga nie. Oczywiście na zajęcia prowadzący przyniósł pokrzywę, która parzy i co odważniejsi sprawdzali ją na sobie

Chociaż niektórzy byli już czwarty raz, to i tak byli zainteresowani zajęciami, ponieważ za każdym razem jest coś innego i ktoś inny je prowadzi. Znalezione obrazy dla zapytania POKRZYWA

      

 

Konkurs TALENTY 2018

Utworzono dnia 26.11.2018, 11:01

Programy i projekty