Dzień Patrona Szkoły

KONKURS WIEDZY O TADEUSZU KOŚCIUSZCE

t.kościuszko z pl.wikipedia.org

14 października 2022 roku odbył się w naszej szkole konkurs wiedzy o Tadeuszu Kościuszce. Brali w nim udział uczniowie klas 4-7. Całe przedsięwzięcie podzielone było na dwa etapy. W pierwszym, uczniowie obejrzeli film o naszym patronie: " T. Kościuszko: człowiek, który wyprzedził swoje czasy". Zapoznali się również z poglądową prezentacją dotyczącą najważniejszych faktów z jego życia. W drugim, na sali gimnastycznej, wzięli udział w konkursie, który sprawdzał nie tylko ich wiedzę ogólną, ale również spostrzegawczość i umiejętność kojarzenia faktów. Zadania konkursowe bazowały bowiem na treściach związanych z filmem i obrazach z prezentacji. Ponadto, były tak przygotowane, aby w tym przedsięwzięciu wzięli udział nie tylko liderzy swoich klas, ale również pozostali uczestnicy. Organizatorzy zadbali o to, aby przebieg konkursu był ciekawy i atrakcyjny dla dzieci. Dlatego wykorzystano różne środki przekazu. Był interaktywny quiz wiedzy o T. Kościuszce, konkurs:"Zgadnij, co to za miejsce?", wykreślanka, rozsypanka literowa. Ponadto, dzieci musiały się zmierzyć z tekstem przysięgi, jaką złożył T. Kościuszko na rynku w Krakowie. Na koniec, z przygotowanych materiałów, każda klasa miała za zadanie zaprojektować plakat dotyczący najważniejszych informacji z życia T. Kościuszki.

Dziękujemy wszystkim za dobrą zabawę i mamy nadzieję, że była to ciekawa lekcja historii.

Koordynatorzy przedsięwzięcia:

p. A. Michalska, p. K. Nykiel, p. A. Partyka-Mańke